Interplas 2017 - największe brytyjskie targi branży tworzyw sztucznych

Interplas 2017 - największe…
Interplas to największe w Wielkiej Brytanii wydarzenie targowe dla branży tworzyw sztucznych. Są to jedyne brytyjskie targi, który obejmują wszystkie procesy produkcyjne, technologie i usługi istotne dla sektora tworzyw sztucznych.

Od ponad sześćdziesięciu lat targi Interplas są wiodącą imprezą targową dla kilkuset wystawców, eksponujących tu swoje rozwiązania, produkty, maszyny i pomysły dla brytyjskiego przemysłu. Interplas to forum, podczas którego innowacje w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych znajdą odbiorców poszukujących nowoczesnych rozwiązań.

Poprzednia edycja targów Interplas, odbywająca się w dniach od 30 września do 2 października 2014, zgromadziła 10 400 odwiedzających z 56 krajów świata, co pokazało istotną rolę brytyjskiego sektora tworzyw sztucznych na arenie międzynarodowej. Tegoroczne targi odbędą się w dniach 26 - 28 września br. w National Exhibition Center w Birmingham.

W bieżącym roku do udziału w targach zgłosiło się już 450 wystawców; oczywiście zdecydowaną większość stanowią firmy brytyjskie (299), choć przemysł europejski również zaznaczy na nich swoją obecność. Oprócz licznych firm niemieckich i włoskich, zdecydowanie jednak najsilniejszą delegację składającą się z ponad 30 przedsiębiorstw wystawią Chińczycy. Odnotować należy, co prawda bardzo skromną, polską obecność na targach Interplas: olsztyński Alkaz Plastics, Fado Group z Bydgoszczy, producent regranulatów - firma ML oraz Orex Rotomoulding zaprezentują Brytyjczykom jakość i innowacyjność swoich usług i produktów.

Main Stage

Oprócz samej wystawy, uczestników czeka bardzo napięty program konferencji, seminariów i innych wydarzeń około targowych. W ramach programu „Main Stage”, w ciągu trzech targowych dni, wygłoszone zostaną 23 referaty dotyczące m. in.: tworzyw sztucznych w przemyśle motoryzacyjnym i medycznym; rozwoju przetwórstwa tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii czy implementacji założeń Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, jak też i sprawy najgłośniejszej w ostatnim czasie w europejskim życiu polityczno - gospodarczym, tj. brytyjskim rozwodem z Unią Europejską.

Co zrobić, aby złagodzić zagrożenia związane z Brexitem i jak zmaksymalizować powstałe szanse dla brytyjskiego przemysłu przetwórstwa tworzyw - jednego z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii? Mike Boswell z British Plastics Federation (BPF) przedstawi jakie działania podejmuje BPF, aby zapewnić właściwe uwzględnienie potrzeb brytyjskiego sektora tworzyw sztucznych.

Introducing Stage

Równolegle z główną konferencją odbędzie się cykl seminariów pod szyldem „Introducing Stage”. W programie znalazło się osiemnaście 20-minutowych prezentacji, studiów przypadku dotyczących technologii wtrysku, nowych surowców (np. Vistamaxx, elastomeru opartego na PP, opracowanego wg. zastrzeżonej technologii ExxonMobil Chemical), dodatków antybakteryjnych(SteriTouch) czy opracowywaniu opakowań „inteligentnych” (CPI Innovation Services wraz z GSK i AstraZeneca).

interplas1