Izo-Blok z kolejnym zamówieniem na elementy z tworzyw dla Jaguara

Izo-Blok z kolejnym zamówieniem na elementy z tworzyw dla Jaguara
Koncern Jaguar Land Rover zamówił od polskiej firmy Izo-Blok części samochodowe z polipropylenu spienionego (EPP) na kwotę ponad 6,5 mln euro. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji zamówienia określony został na czerwiec 2018 r. To już trzecie w tym roku kalendarzowym zamówienie od brytyjskiego koncernu.

Izo-Blok współpracuje z Jaguarem od 2010 roku. W styczniu i marcu br. producent aut zlecił firmie realizację zamówień na części z EPP na łączną kwotę 26 mln zł.

- Ta umowa to kolejna odsłona niezwykle udanej, trwającej już od 2010 roku współpracy - powiedział Przemysław Skrzydlak, prezes zarządu Izo-Blok SA. - Bardzo się cieszę, że tak wysoko oceniane są przez Jaguara nasze produkty i umiejętności.

Oprócz Jaguara, Izo-Blok ma w swoim portfolio takich klientów jak Audi, Volkswagen, Ford, Skoda czy Seat, a także największych poddostawców części dla przemysłu motoryzacyjnego: Johnson Controls, Faurecia, Lear czy HP Group.

W sierpniu br. spółka zamknęła akwizycję swojego największego konkurenta - niemieckiej firmy SSW PearlFoam. Utworzona Grupa Kapitałowa Izo-Blok zajmować będzie pierwszą pozycję w Europie wśród przetwórców EPP (polipropylen spieniony) i producentów elementów z EPP dla branży motoryzacyjnej. Jej udział rynkowy wyniesie 25 proc.

Chorzowska spółka obecna jest na rynku od 1998 roku. Zapotrzebowanie na produkty, jakie oferuje ciągle rośnie. W ponad 90 proc. Izo-Blok jest eksporterem. Grupa posiadać będzie 4 nowoczesne zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 36 tys. m kw. Rocznie produkować będzie około 28 mln szt. kształtek z EPP wykorzystując przy tym ponad 5 tys. ton surowca.