Jak Lamborghini przyspiesza innowacyjność urządzeń medycznych

Jak Lamborghini przyspiesza…
Lamborghini, producent luksusowych aut, ogłosił że współpracuje z instytutem badawczym Methodist Research Institute w Houston w celu rozwijania wspólnych projektów w zakresie badania kompozytów z włókna węglowego dla celów medycznych. Trwający aktualnie projekt badawczy koncentruje się na badaniu biokompatybilności materiałów kompozytowych, które mają być stosowane głównie w implantach oraz w medycznych urządzeniach aplikowanych pod skórą pacjentów. Celem projektu jest identyfikacja i opracowanie nowych materiałów, które są lżejsze, lepiej tolerowane przez ludzkie ciało i posiadają przedłużoną żywotność w stosunku do materiałów obecnie stosowanych w medycynie.

Prezes i dyrektor generalny Houston Methodist Research Institute, Mauro Ferrari spotkał się w Sant'Agata Bolognese z szefem Lamborghini, Stefano Domenicali. Mauro Ferrari jest włoskim naukowcem zajmującym się głównie badaniami w dziedzinie nanotechnologii oraz zastosowań rozwiązań biotechnologicznych w medycynie. Lamborghini jest natomiast aktywnym graczem na polu badań i produkcji kompozytów z włókna węglowego, oferując swoje doświadczenie nie tylko w branży motoryzacyjnej ale również w sektorze biomedycznym.

Oprócz Methodist Research Institute w Houston Lamborghini prowadzi we Włoszech szeroko zakrojoną współpracę, w ramach innych projektów badawczych, m. in. z Zakładem Medycyny Pracy Szpitala Uniwersyteckiego w Bolonii, Polikliniką St. Orsola-Malpighi, Oddziałem Neurochirurgii Instytutu Nauk Neurologicznych w Bolonii, Oddziałem Neurochirurgii Uniwersytetu Humanitas w Rozzano-Milano oraz Instytutem Neurologii Consiglio Nazionale delle Ricerche (CNR) w Pizie i Institutem Ortopedycznym IRCSS w Bolonii (Istituto di Ricovero e Cura a Carattere Scientifico).
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08