Japońskie wtryskarki na targach Fakuma 2015

Japońskie wtryskarki na targach…
Firma FANUC bierze udział w 24. Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Fakuma, odbywających się w niemieckim Friedrichshafen, w dniach 13-17 października br. Prezentacja firmy oparta będzie o rozwiązania wykorzystujące wtryskarki elektryczne FANUC Roboshot.

Z myślą o tegorocznej edycji targów firma przygotowała europejską premierę dwóch nowych modeli wtryskarek FANUC Roboshot α-S130iA i α-S220iA, które oferują najlepsze w swojej klasie parametry prześwitu między kolumnami i maksymalnej wysokości formy oraz agregatu do wtrysku dwukomponentowego SI-20A.

Pierwsza prezentowana aplikacja to system złożony z wtryskarki Roboshot α-S30iA oraz dwóch robotów równoległych M-1iA. W jej ramach zostanie przybliżony dynamiczny proces wytwarzania precyzyjnych łączników, znajdujących zastosowanie w branży elektronicznej. Roboty zastosowane w aplikacji odpowiadają za kontrolę jakości oraz sortowanie gotowych detali.

W centrum drugiej aplikacji pokazowej znajdzie się wtryskarka Roboshot α-S130iA, wyposażona w dodatkową jednostkę wtryskową SI-20A oraz robota LR Mate 200iD odpowiedzialnego za kontrolę oraz paletyzowanie gotowych produktów. W przypadku tej aplikacji będą produkowane podwójne złącza światłowodu, znajdujące zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym.

Trzecia aplikacja zaprezentuje proces produkcji wewnętrznych elementów samochodu. Będą one produkowane przy użyciu jednego z najnowszych modeli wtryskarki FANUC Roboshot α-S220iA, współpracującej z robotem M10iA. Aplikacja przedstawi stabilny proces produkcji, pewny i precyzyjny montaż insertów w formie wtryskowej, a dodatkowo pozwoli na zapoznanie się z zaletami autorskich systemów FANUC - systemu wizyjnego FANUC iRVision oraz systemu bezpieczeństwa DCS.

- Obecna sytuacja gospodarcza oraz duża konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy nieustannie poszukują narzędzi oraz procesów, które mogłyby przyspieszyć produkcję i zredukować jej koszty - mówi Sławomir Jankowski z FANUC Polska. - Bardzo ważne jest tutaj również zapewnienie najwyższej jakości produkowanych detali. FANUC jako firma blisko współpracująca z przemysłem nieustannie kreuje i dostarcza oczekiwane rozwiązania. Aplikacje, które pokazujemy na targach Fakuma są właśnie takim rozwiązaniem, gwarantującym użytkownikom: niedoścignioną szybkość i precyzję, wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i zaskakujące zyski.

Stoisko firmy FANUC: hala B3, stoisko 3211

FANUC Roboshot S2000iA


Czytaj więcej: Wtryskarki 565 Targi 1084Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23