Jeden rozdrabniacz Untha − wszystkie istotne funkcje

Jeden rozdrabniacz Untha −…

- Untha XR3000RC mobil-e łączy w sobie wszystkie cechy, których potrzebujemy do rozdrabniania różnych materiałów: Dzięki zespołowi tnącemu RC wydajność podawania jest optymalny nawet w przypadku trudnych materiałów, a materiał wyjściowy jest zawsze stałej jakości. Jednocześnie rozdrabniacz jest energooszczędny i łatwy w utrzymaniu – mówi Thomas Schenker, dyrektor zarządzający Schenker Industrie- und Städtereinigungs GmbH.

Recykling i produkcja RDF

Aby zoptymalizować recykling i ponowne wykorzystanie twardych tworzyw sztucznych, folii (rolniczych), odpadów drzewnych i innych materiałów, ważne jest ich rozdrobnienie do jednorodnej wielkości cząstek. Jednak twarde tworzywa sztuczne, a w szczególności folie, są bardzo wytrzymałe i często zawierają elementy metalowe. Te właściwości sprawiają, że są one trudniejsze do przetworzenia. Schenker poszukiwał zatem rozdrabniacza z zespołem tnącym, który zapewnia optymalne pobieranie materiału, jest niewrażliwy na zanieczyszczenia, a jednocześnie wytwarza jednorodny materiał wyjściowy. Jednorodność odgrywa decydującą rolę, zwłaszcza w kolejnych etapach procesu – sortowaniu, myciu – i wykorzystaniu jako surowiec lub RDF.

untha-image-pr-schenker-1-print
prawa autorskie: UNTHA shredding technology GmbH

Untha XR3000RC mobil-e

- W historii naszej firmy używaliśmy już różnych rozdrabniaczy. Z czasem uczymy się, które cechy maszyny są ważne przy rozdrabnianiu konkretnych materiałów. Z mojego doświadczenia wynika, że rozdrabniacz UNTHA XR3000RC mobil-e łączy w sobie wszystkie istotne cechy i dlatego idealnie nadaje się do rozdrabniania tworzyw sztucznych, folii i innych materiałów – kontynuuje Thomas Schenker.

XR to wydajny rozdrabniacz jednowałowy do grubego, średniego i drobnego rozdrabniania różnych materiałów. W zależności od zastosowanego sita perforowanego można uzyskać ziarna o wielkości od 100 do 300 mm. Dzięki unikalnemu kształtowi zębów, system tnący RC optymalnie zasysa materiał i zapewnia stałą jednorodność materiału wyjściowego. Dzięki automatycznemu podawaniu materiału, XR3000RC nie wymaga systemu ciśnieniowego. Jednostka tnąca jest również szczególnie odporna na zanieczyszczenia, więc nawet metalowe części nie stanowią problemu – są one sortowane po procesie rozdrabniania za pomocą separatora magnetycznego nad taśmą przenośnika wyładowczego. W zależności od rodzaju materiału lub składu materiału i pożądanej wielkości granulatu, rozdrabniacz ten może osiągnąć wydajność do 70 ton na godzinę.

Rozdrabniacz XR3000RC mobil-e jest napędzany elektromechanicznie. Zalety: Silnik jest wyjątkowo energooszczędny, niskoemisyjny i stosunkowo cichy. Rozdrabniacz można szybko i łatwo podłączyć do zasilania za pomocą tylko jednego kabla przyłączeniowego – szybkozłącza. W połączeniu z podwoziem gąsienicowym, daje to wyjątkową wygodę stosowania w różnych lokalizacjach.