Jesienna synergia branż w Poznaniu

Jesienna synergia branż w… Tysiące zwiedzających, setki wystawców, niezliczone spotkania, udane biznesowe rozmowy, tysiące metrów kwadratowych, nowoczesne pawilony, ciekawe przestrzenie. Blok jesiennych targów to będzie wyjątkowe wydarzenie. W dniach 1-4 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak, 4 Print Week oraz Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów Polimer Tech. Są to trzy imprezy koncentrujące się na tematyce branży opakowań, technologii druku i offsetu, a także technologii związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych.

Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów Polimer Tech nowe wydarzenie na polskiej mapie targowej. Impreza ta ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie branży w zakresie najnowszych technologii związanych z produkcją i przetwórstwem tworzyw polimerowych. Ekspozycja targowa obejmować będzie innowacyjne rozwiązania w obszarach: technologicznym, produktowym i organizacyjnym. Ideą targów Polimer Tech jest zwiększanie poczucia odpowiedzialności branży i społeczeństwa za ochronę klimatu. Służyć ma temu efektywne wykorzystanie energii i surowców, przy jednoczesnej próbie eliminowania składowania tworzyw, jako głównego sposobu zagospodarowania odpadów. To targi o stricte biznesowej formule i pierwsze wydarzenie kierowane do branży tworzyw sztucznych i gumy, skoncentrowane głównie wokół surowców. Zakres tematyczny targów obejmuje również maszyny, narzędzia i urządzenia jak i recykling odpadów gumowych i tworzyw sztucznych.

Z kolei podczas targów Taropak niezwykle ważnym wydarzeniem będzie organizowany 2 października przez Polską Izbę Opakowań, IV Kongres Przemysłu Opakowań. W tym roku tematem Kongresu będzie transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Jest to najbardziej aktualny dzisiaj, i w najbliższych latach, temat inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce. Celem kongresu jest zainicjowanie zmian w projektowaniu i procesach wytwarzania, tak aby udział materiałów i surowców odzyskanych w produkcji opakowań był większy. Adresatami wydarzenia są nie tylko projektanci i producenci opakowań, ale również sami użytkownicy, czy wreszcie osoby zajmujące się recyklingiem.

Dzień wcześniej (1 października), swoje wielkie święto będzie miała branża poligraficzna. Wszystko dzięki, odbywającemu się po raz drugi Kongresowi – Art of Color. Spotkanie to stwarza niepowtarzalną okazję podjęcia temat nowego wymiaru poligrafii i pokazania obszarów, w których z powodzeniem można zastosować innowacyjne techniki druku w różnych dziedzinach przemysłu.

Blok jesiennych targów oraz wydarzenia im towarzyszące będą z pewnością okazją do spotkań biznesowych wszystkich uczestników rynku poligraficznego, opakowaniowego, właścicieli i dyrektorów technicznych drukarń, designerów, projektantów i producentów opakowań i etykiet, ale także dla agencji reklamowych i wydawnictw. Synergia branż daje możliwości weryfikacji oferty pod kątem konkurencyjności ceny, jakości i zaawansowania technologicznego. W jednym miejscu i czasie będzie można sprawdzić, jakie są najnowsze tendencje na rynku, w jakim kierunku poprowadzić rozwój firmy, wreszcie z kim nawiązać współpracę.

mapa targów poznańskich


Czytaj więcej:
Targi 1117

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska

Reportaże

Forum