Jubileusz targów Taropak

Jubileusz targów Taropak
Znane są już pierwsze szczegóły wrześniowych targów Taropak. Tegoroczny Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki Taropak będzie obchodził w tym roku mały jubileusz.

Poznański Taropak to największa w Polsce i jedna z największych w tej części Europy impreza targowa dla branży opakowaniowej. Po raz pierwszy zorganizowano ją 35 lat temu. Od 2006 r. wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim, na przemian z Targami Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD. W poprzedniej edycji na powierzchni 18 tys. mkw. swoją ofertę przedstawiło 767 firm z 30 krajów. Ekspozycję odwiedziło ponad 40 tysięcy zwiedzających. W tym roku te wyniki moga być jeszcze lepsze.

Zbliżająca się ekspozycję, prezentującą najważniejsze obszary branży opakowaniowej, podzielono dla większej wygody zwiedzających na cztery bloki tematyczne:
  • opakowania - opakowania i pomocnicze środki opakowaniowe, materiały do pakowania i wyrobu opakowań, projektowanie opakowań;
  • maszyny - maszyny i urządzenia pakujące, do wyrobu opakowań, projektowanie maszyn pakujących;
  • logistyka - sprzęt transportu wewnętrznego, urządzenia gospodarki magazynowej, usługi logistyczne;
  • doradztwo techniczne.

Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki Taropak

Oprócz wymiany opinii i prezentacji produktów Taropak obfituje w bogaty program konferencji, seminariów, spotkań, ekspozycji specjalnych i konkursów.

- Już w tej chwili trwają prace nad przygotowaniem programu wydarzeń, w ramach którego odbędą się m.in.: Dzień Opakowań ustanowiony przez Polską Izbę Opakowań; wystawa pokonkursowa w konkursie Art of Packaging 2007 zorganizowanym przez miesięcznik Packaging Polska; Sztaplar Show - kolejna edycja konkursu wózków widłowych przygotowana przez redakcję czasopism Nowoczesny Magazyn i Logistyka a jakość; Opakowania na półkę, czyli konferencja Polskiej Izby Opakowań i Instytutu Logistyki i Magazynowania. Pokazane zostaną też innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach konferencji przygotowanej przez EuroLogistics - tłumaczy Katarzyna Jardanowska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, które organizują imprezę.

Całości dopełni specjalistyczna konferencja na temat materiałów biodegradowalnych oraz spotkanie dotyczące druku etykiet na opakowaniach. Jak co roku wręczone zostaną też nagrody Złoty Medal MTP, Acanthus Aureus oraz PakStar 2008.

Warto wspomnieć, że gościem honorowym tegorocznej edycji targów TAROPAK będzie Keith Pearson, Prezydent Światowej Organizacji Opakowań, który pierwszego dnia targów weźmie udział w konferencji prasowej.

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki Taropak zaplanowano w dniach 15-18 września.

Czytaj więcej: Targi 1046

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska


Reportaże

Forum

Adrockowy

Własna firma produkcyjna 2020-10-13

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01