Klinicznie czysty system dozowania i mieszania

Klinicznie czysty system dozowania…
Firma motan-colortronic gmbh, producent urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, zaprezentuje podczas targów Medtec w Stuttgarcie (26-28 luty 2013), najnowszą wersję systemu dozowania grawimetrycznego z mieszalnikiem ULTRABLEND 95.

Urządzenie grawimetryczne ULTRABLEND 95 zostało opracowane do ciągłego i precyzyjnego dozowania oraz mieszania granulatów tworzyw sztucznych i dodatków. Usprawnia jakość oraz stabilność procesów przetwórczych i zmniejsza koszty produkcji. Wraz z projektem z elektro-polerowanej stali nierdzewnej, firma motan-colortronic położyła także duży nacisk na prostą obsługę urządzenia w higienicznie czystym środowisku produkcyjnym. Wszystkie leje i komory mieszania zostały zaprojektowane bez "martwych stref", a łączenia są całkowicie zespawane. W rezultacie, nie gromadzą się w nich pozostałości surowca, w więc możliwe zanieczyszczenia kolejnych partii surowca zostały wyeliminowane.

Urządzenie ULTRABLEND 95 jest właściwe do precyzyjnego dawkowania bardzo małych ilości surowca bezpośrednio do formowania wtryskowego, wytłaczania czy wydmuchu. Maksymalnie cztery rodzaje surowców mogą być dozowane wagowo, jeden po drugim, według określonej receptury. Są one następnie razem równomiernie mieszane w dolnej komorze (o objętości 4,5 litra) i wprowadzane leja maszyny przetwórczej. Minimalna waga dozowanych składników wynosi 3 g. Gdy stosuje się dwa składni, to maksymalna wydajność urządzenia wynosi 260 kg / h. Urządzenie jest idealne do zastosowań wymagających częstych składników, gdyż wszystkie części stykające się z produktem mogą być szybko usunięte i oczyszczone. Ponadto, prowadnica dozująca podczas wymiany surowca pozostaje zamknięta, więc można w łatwy sposób usunąć nawet jego najmniejsze pozostałości. Natomiast pojedynczy główny obciążnik kompensuje drgania maszyny przetwórczej, co jest gwarantem najwyższej precyzji ważenia.

ULTRABLEND 95 jest wyposażony w system kontroli GRAVInet, który posiada kolorowy wyświetlacz wraz z panelem dotykowym. Dzięki zintegrowanej technologii Ethernet, urządzenie może być również obsługiwane zdalnie poprzez WEBpanel Motan zainstalowany na komputerze w w dowolnej lokalizacji.

Urządzenie ULTRABLEND 95 znalazło szczególne miejsce przy produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych do zastosowań w farmacji i medycynie, gdyż przetwarzanie niekiedy bardzo drogich surowców (np. w produkcji opakowań medycznych, implantów, instrumentów i innego sprzętu medycznego), wymaga zachowania najwyższego poziomu czystości i precyzji.

Motan colortronic gravimetUrządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42