Know-how dla smartfonów wykonanych z metalu i LSR

Know-how dla smartfonów wykonanych… Na targach Taipei International Plastics & Rubber Industry Show od 15 do 19 sierpnia 2018 r. firma ARBURG zaprezentuje sposoby przetwórstwa LSR oraz wtrysk proszków. Na stoisku I0808 w hali 1F dwie maszyny z górnej półki wyprodukują akcesoria do smartfonów. Dodatkowo przedstawione zostanie zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego ALS, będące centralnym fundamentem realizacji koncepcji Przemysłu 4.0.

Metalowe ramki na smartfony

Metalowe ramki na smartfony z powierzchnią polerowaną powstaną podczas targów Taipei Plas na elektrycznej wtryskarce Allrounder 470 E Golden Electric o sile zwierania 1000 kN. Ten egzemplarz pokazowy z serii podstawowej został specjalnie dostosowany do przetwarzania proszku metalowego (MIM). Wtryskarka przetwarza materiał wsadowy Catamold 17-4 PH Plus z firmy BASF, a czas cyklu wynosi około 60 sekund. Produkcja ramek do smartfonów jest ze względu na cienkie ścianki i brak naprężeń wewnętrznych niezwykle wymagająca.

Formowanie wtryskowe proszków metali (MIM) jest ekonomiczną alternatywą jeśli chodzi o produkcję ramek metalowych dla smartfonów. Metoda ta wymaga znacznie mniejszego zużycia materiałów i jest o wiele tańsza niż obróbka skrawaniem.

Jako pionier w dziedzinie wtryskiwania proszków, firma Arburg posiada ponad 55-letnie doświadczenie w tym sektorze i wyprodukowała ponad 1000 maszyn PIM do szerokiego zakresu zastosowań i branż na rynku, w tym motoryzacyjnej, jubilerskiej także w sektorach: informatycznym i stomatologicznym.

Arburg MIM Smartphone

Elektryczny Allrounder Golden Electric 470 C wykorzystuje proces MIM do stworzenia ramki dla smartfona w czasie około 60 sekund.

Etui na telefony iPhone z hydraulicznej wtryskarki Allrounder Golden Edition

Hydrauliczna wtryskarka Allrounder 420 C Golden Edition o sile zwierania 1000 kN produkuje elastyczne etui na iPhone'a 8 z ciekłego silikonu. Producentem formy jest firma Prover, a dozownika LSR firma 2KM. Obsługą zajmie się liniowy manipulator Multilift Select. Ta maszyna z podstawowej serii Golden Edition została specjalnie dostosowana do obróbki ciekłego silikonu.

Arburg jest pionierem w przetwórstwie ciekłego silikonu (LSR), koncern nie tylko wprowadził tę technologię na rynek, ale również wykorzystuje swoje ponad 40-letnie doświadczenie do ciągłego rozwoju innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań procesowych.

arburg LSR golden edition

Hydrauliczny Allrounder 420 C Golden Edition produkuje elastyczne pokrywy smartfonów z ciekłego silikonu (LSR)

JL
Źródło: Arburg
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233