Koch-Technik na K 2019: powyżej oczekiwań

Koch-Technik na K 2019: powyżej…

Podczas tegorocznych targów K firma Koch-Technik, niemiecki dostawca technologii mieszania, dozowania, podawania i suszenia tworzyw sztucznych zaprezentował szeroką ofertę produktową. Wśród eksponatów znalazły się odporne na manipulacje systemy wizualizacji czyli oprogramowanie do monitorowania i zarządzania procesami centralnego zasilania materiałem do przetwarzania tworzyw sztucznych, Urządzenie dozująco-barwiące do bezpośredniego dozowania objętościowego, systemy dozowania grawimetrycznego ze specjalnymi tłumikami drgań, energooszczędne suszarki do granulatu tworzyw sztucznych oraz w pełni automatyczne systemy kontroli materiałów.

Dla podkreślenia, firma z Ispringen zaprezentowała swoją najnowszą suszarkę EKON, która łączy zalety dwóch koncepcji suszenia CKT i EKO w jednym urządzeniu. 

Suszarki EKON są dostępne w 8 różnych wielkościach konstrukcyjnych generujących od 110 m³/h do 2000 m³/h suchego powietrza. Nowa suszarka wyposażona została w opatentowany system zarządzania energią Koch ÖKO, który inteligentnie dostosowuje się do procesu suszenia aby zapewnić maksymalną oszczędność energii. W połączeniu ze sterownikiem punktu rosy i sterownikiem systemowym Koch ÖKO oraz sterowanymi częstotliwością dmuchawami, suszarka pozwala zaoszczędzić do 50% energii podczas suszenia granulatu.

Urządzenie może być podłączone do sieci firmowej w celu centralnego sterowania procesem suszenia za pomocą oprogramowania wizualizacyjnego Koch.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu targów a nasze oczekiwania zostały spełnione. Pomimo ogromnych wyzwań stojących obecnie przed przemysłem tworzyw sztucznych, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość - mówi dyrektor Carsten Koch.

- Targi K 2019 dały jasny sygnał, że tworzywa sztuczne nadal będą nieodzownym materiałem. Jednak w przyszłości będziemy musieli zmierzyć się z wyzwaniami w zakresie opakowań nadających się do recyklingu i związanych z nimi nowych technologii produkcji, jak również świadomego ekologicznie wykorzystania i stosowania produktów z tworzyw sztucznych - dodaje Koch.

koch-technik
Werner Koch (po prawej) i jego syn Carsten Koch (w środku) prezentują nową suszarkę granulatu typu EKON. Alex Koch (po lewej), najmłodszy syn Wernera Kocha, rozpoczął pracę w firmie w październiku tego roku

JL