Kolejne darowizny od Arburga na rzecz Ukrainy

Kolejne darowizny od Arburga…

Firma Arburg kontynuuje swoja pomoc na rzecz osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy. Aby nieść pomoc na jak największej liczbie płaszczyzn, członkowie zarządu firmy podzielili darowiznę w wysokości 400 000 euro pomiędzy dwie organizacje: "Lekarze bez granic" i SOS Wioski Dziecięce. Organizacje te otrzymały po 200 000 euro na działalność humanitarną i pomoc medyczną.

Jak zgodnie mówią przedstawiciele firmy, dla przedsiębiorstwa rodzinnego Arburg i jego współwłaścicieli najważniejsi są ludzie, a wspieranie potrzebujących zawsze było bliskie ich sercu. Już w kwietniu rozpoczęto zorganizowaną w całym przedsiębiorstwie zbiórkę funduszy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy przebywających w powiecie tomaszowskim w Polsce ale także Ukraińców przybywających do powiatu Freudenstadt w Niemczech, gdzie mieści się siedziba firmy Arburg. W ramach tej zbiorki pracownicy przekazali 50 000 euro, a współwłaściciele zwiększyli tę sumę do 150 000 euro.

SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom i rodzinom

Projekt "Ukraina: pomoc humanitarna dla dzieci i rodzin" organizacji SOS Wioski Dziecięce rozpoczął się zaraz po wybuchu wojny. Oprócz pomocy doraźnej, rodziny dotknięte wojną otrzymują również długoterminowe wsparcie. Działania obejmują transport w bezpieczne rejony, zakwaterowanie w wynajętych lokalach lub w placówkach SOS Wiosek Dziecięcych w sąsiednich krajach, zaopatrzenie w żywność, artykuły higieniczne i koce, a także pomoc medyczną i wsparcie psychosocjalne.

"Lekarze bez granic“: Pomoc medyczna i humanitarna

"Lekarze bez granic" to organizacja humanitarna działająca w ponad 70 krajach. Również w tym przypadku darowizna ma szczególne odniesienie do wojny na Ukrainie. Działania są wielopłaszczyznowe: Oprócz dostarczania środków medycznych i pomocy humanitarnej, prowadzone są również szkolenia personelu ukraińskich szpitali, ranni są leczeni w mobilnych klinikach lub ewakuowani pociągiem przystosowanym do celów medycznych.

arb00180926
Partnerzy zarządzający firmy Arburg: Renate Keinath, Michael Hehl i Juliane Hehl (od lewej) z symbolicznymi czekami dla organizacji „Lekarze bez granic” i „SOS Wioski Dziecięce”.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum