Kolejny azjatycki producent oferuje wtryskarki w Polsce

Kolejny azjatycki producent… W naszym kraju pojawił się kolejny azjatycki producent wtryskarek. Tym razem jest to chiński potentat, koncern Chen De Plastics Machinery. Dystrybutorem jej urządzeń w Polsce jest firma P&F Wartacz.

Chen De Plastics Machinery był już jednym z wystawców tegorocznych targów Plastpol w Kielcach. Wtedy po raz pierwszy można się było zapoznać z jego ofertą na szerszą skalę.

Ich obecność byłą wynikiem zacieśnienia współpracy z polskim przedsiębiorstwem P&F Wartacz. Doszło do niego kilka miesięcy temu, kiedy to Polacy prowadzili w Chinach rozmowy handlowe. Przyniosły one efekty w postaci zawiązanej współpracy. Tym samym P&F Wartacz stał się importerem urządzeń Chen De Plastics Machinery.

Wtryskarki Chen De


Chińska firma, to jeden z potentatów azjatyckiego rynku. Rocznie ze swoich linii produkcyjnych wypuszcza do obrotu około 12 tys. wtryskarek.

Maszyny tej firmy pojawiające się już na polskim rynku, to wtryskarki kolanowe posiadające wbudowane zawory hydrauliczne, których producentem jest niemiecka firma Rexroth.

Ponadto są wyposażone w liniały pomiaru drogi włoskiej firmy Gefran oraz pompy o zmiennej wydajności japońskiej z Yuken. Ich wtryskarki cechują się energooszczędnością. Możliwa redukcja energii może sięgnąć nawet 40 proc. Siła zamknięcia maszyn osiąga parametry 80 - 2600 ton.


Wtryskarki posiadają sterowanie japońskiej firmy Fuji. Dziesięciocalowy monitor ma wbudowany program pozwalający na zachowanie w pamięci 150 danych form, a także automatyczne wykrycie blokady ustnika, zapamiętanie historii 100 alarmów oraz możliwość bieżącej obserwacji poszczególnych faz cyklu w postaci obrazowej i cyfrowej.

Do tej pory Chen De Plastics Machinery sprzedał w Europie kilkaset urządzeń tego rodzaju.

Wrocławskie przedsiębiorstwo Wartacz P&F istnieje od 17 lat. Jest dostawcą maszyn dla przetwórców tworzyw sztucznych. Głównie są to wtryskarki, schładzarki przemysłowe, termokonwektory, zintegrowane systemy chłodzące, termoregulatory, a także młynki i młyny do tworzyw, podajniki surowca oraz dozowniki barwników i taśmociągi.

Czytaj więcej:
Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory
 

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory temperatury, młyny, podajniki, rozdmuchiwarki

Polska, 51-416 Wrocław, Kościerzyńska 21-23

Reportaże

Forum