Koncern SABIC zaczął współpracę z firmą Colines

Koncern SABIC zaczął współpracę z firmą Colines
Koncern SABIC został partnerem firmy Colines. Firmy wspólnie uczestniczyły w prezentacji innowacyjnej linii combi przeznaczonej do wytłaczania folii polietylenowych i polipropylenowych.

We włoskiej miejscowości Azzate, podczas dni otwartych firmy Colines, producenta linii do wytłaczania folii (19 Kwietnia – 30 Kwietnia, Azzate Włochy), koncern SABIC zaprezentował swoją paletę polietylenów liniowych do produkcji folii stretch oraz polipropylenów do produkcji folii cast. Prezentacja odbyła się na najnowszej linii firmy Colines przeznaczonej do wytłaczania folii.
Nowością oraz wyróżniającą się cechą urządzenia Handrollex Combi - najnowszego modelu dobrze znanej serii Handrollex - jest możliwość produkowania folii stretch i folii cast PP zamiennie na tej samej linii. Dwie oddzielne stacje nawijania linii Handrollex Combi umożliwiają przetwórcom przejście z jednego surowca na drugi, minimalizując przy tym odpad materiałowy oraz zużycie energii i w ten sposób maksymalizując zyskowność.

Badania i testy przeprowadzone na linii Handrollex Combi odbywały się przy ścisłej współpracy pomiędzy Colines i SABIC. Produkcja folii o bardzo małych grubościach (8 do 12 mikronów) i optymalizacja efektu cling są tylko dwoma z wielu przykładów partnerstwa pomiędzy SABIC i Colines.

Koncern SABIC zaczął współpracę z firmą Colines


- Chcąc pozostać liderami w obecnych warunkach rynkowych, producenci maszyn i dostawcy surowców muszą wyjść poza swoje dotychczasowe granice poprzez partnerstwo z innowacyjnymi partnerami znajdującymi się na różnych pozycjach w łańcuchu wartości oraz dzielenie się wiedzą o liniach produkcyjnych oraz surowcach. Dbałość o jakość oraz skupienie się na innowacyjności sprawiają, że SABIC i Colines są naturalnymi partnerami - tłumaczy Francesco Peccetti, dyrektor marketingu i komunikacji firmy Colines. - Demonstracja Handrollex Combi odzwierciedla pozytywne efekty tego partnerstwa. SABIC i Colines będą również ściśle ze sobą współpracowały podczas zbliżających się targów K 2010.

Szeroka paleta produktów SABIC jest bardzo dobrze znana na europejskim rynku foliowym.

Podczas dni otwartych Colines, koncern zaprezentował sprawdzone jakościowo produkty LLDPE do produkcji folii stretch SABIC LLDPE 318BE (na bazie butenu) oraz SABIC LLDPE 6318BE (na bazie heksenu).

Oba typy pozwalają przetwórcom osiągnąć szeroki zakres poziomu pre-stretch folii umożliwiając obecność w takich zastosowaniach jak folia ręczna, folia maszynowa oraz niektóre folie typu power stretch. Dla aplikacji foliowych PP cast, SABIC zaprezentował materiał SABIC PP 522L. Ten typ w szczególności wyróżnia się na rynku folii do laminacji, folii do pakowania żywności, folii do pakowania materiałów higienicznych oraz tzw. folii biurowych (koszulki i skoroszyty).

Koncern SABIC zaczął współpracę z firmą ColinesSzeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska