Konkurs Targów Innoform rozstrzygnięty

Konkurs Targów Innoform rozstrzygnięty…

Znamy już laureatów konkursu towarzyszącego Targom Innoform na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje targowe. Eksperci oceniali nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne oraz brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. 

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dra hab. inż. Tomasza Sterzyńskiego przyznała nagrody w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze:

  • Główną nagrodę - statuetkę Łuczniczki - w konkursie targowym otrzymała firma Multi-Instal Robert Tłuczewicz za stację laserową ToolRoom FSS. Producent: Vision Lasertechnik GmbH;
  • Wyróżnienie w konkursie targowym dla Tenaco Sp. z o.o. za system wydająco-pomiarowy Producent: Toolcloud;
  • Wyróżnienie w konkursie targowym dla Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za narzędzia ścierne supertwarde o osnowie polimerowej przeznaczone do obróbki powierzchni kamiennych i betonowych;
  • Wyróżnienie w konkursie targowym dla CNCArt Marek Fiołka za system wierteł modułowych KenTIP FS. Producent: Kennametal Inc.

Oprócz tego przyznano wyróżnienie w kategorii techniki pomiarowej i przyrostowej oraz oprogramowanie CAE w konkursie targowym dla Core 3Di Sp. z o.o. za Freeform Injection Moulding (FIM).

- Jestem bardzo zaskoczony, to duże wyróżnienie. Na południu Polski 90% firm, które kupiły spawarki laserowe, pracuje na naszych spawarkach marki Vision. Mam nadzieję, że zdobycie nagrody w konkursie Targów Innoform  przełoży się na nowe kontakty biznesowe w Bydgoszczy i okolicy. Jestem przekonany, że bardzo zadowolony z nagrody będzie również producent zwycięskiego produktu - Vision Lasertechnik GmbH - powiedział Robert Tłuczewicz, właściciel firmy Multi-Instal, zdobywca nagrody głównej.

Konkurs towarzyszył 3. edycji Targów Innoform, które potrwają do czwartku 14 marca.