Konkurs dla MŚP w ramach projektu Better Factory

Konkurs dla MŚP w ramach projektu…

Bydgoski Klaster Przemysłowy zaprasza do wzięcia udziału w projekcie mającym na celu wsparcie producentów w wejściu na nowe rynki we współpracy z ekspertami w zakresie technologii, biznesu oraz sztuki.

Projekt Better Factory ma na celu pomóc producentom w otwarciu się na nowe rynki z konfigurowalnym, spersonalizowanym produktem lub usługą. Wspólnie z ekspertami w dziedzinie technologii, biznesu i sztuki przedsiębiorcy uzyskają możliwość odkrycia nowych modeli biznesowych oraz zdigitalizowania ich firmy tak, aby dostosować produkcję do możliwości tworzenia nowych, spersonalizowanych produktów. W czasie trwania projektu konsorcjum Better Factory wyznaczy wysoko wykwalifikowanych ekspertów do analizy aktualnych produktów lub usług oferowanych przez przedsiębiorstwo na podstawie kluczowych informacji o nim tak, aby docelowo przetransformować je, używając nowoczesnych cyfrowych technologii. Może to pomóc w stworzeniu nowego designu produktu, modelu biznesowego lub marki. Co więcej, projekt umożliwi artystom współpracującym z przemysłem tworzenie nowych modeli biznesowych dla siebie i dotarcie do nowych potencjalnych klientów, a ponadto dostawcom technologii umożliwi testowanie technologii w rzeczywistych sytuacjach o niskim ryzyku finansowym.

Pierwszy proces naboru do eksperymentów transferu wiedzy (KTE) rozpoczął się 18 stycznia 2021 r. i potrwa do 18 marca 2021 r. Polega on na wyrażeniu zainteresowania ze strony MŚP/Mid-caps z branży produkcyjnej poprzez rejestrację wyzwania produktowego lub procesowego, jakie chciałyby rozwiązać dzięki KTE oraz rejestracji artystów i dostawców technologii.

Kolejno wyselekcjonowani kandydaci będą przeprowadzać proces tworzenia konsorcjum oraz wszelkie działania związane z konkursem za pośrednictwem Robotics and Automation Marketplace (RAMP) będącej darmową i otwartą platformą IoT (FIWARE), działającą na najnowocześniejszych serwerach z dostępem do przetwarzania danych i przechowywania ich w chmurze, umożliwiającą łączność z robotami, czujnikami, AR/VR i pozostałym sprzętem. RAMP dostarczy narzędzi symulacji 3D służących to stworzenia cyfrowego bliźniaka firmy (Digital Twin) na potrzeby wirtualnego testowania, czy też przestrzeni do współtworzenia dla zespołów do ich współpracy online podczas oferowania pozostałych usług cyfrowych. Zespoły będą się składać z jednego MŚP/Mid-Caps, jednego przedstawiciela sektora kreatywnego i jednego dostawcy technologii.

Finalnie zostanie wyłonionych 8 najlepszych zespołów. Otrzymają one dofinansowanie na wdrożenie przedstawionego pomysłu oraz wsparcie mentorów przez okres 12 miesięcy.

Więcej szczegółów na temat projektu oraz konkursu znajduje się na stronie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Pierwszy nabór do konkursu właśnie ruszył. Zapisy potrwają do 18 marca 2021 r.

Wszystkie szczegóły dotyczące naboru i rejestracji dostępne są na stronie Better Factory FundingBox.

press-release-banner

W najbliższych tygodniach zaplanowane są dwa webinary dotyczące naboru do KTE i procedur konkursowych. Pierwszy z nich dotyczyć będzie zasad rejestracji na pierwszy etap konkursu: 

Termin: 15 lutego 2021 r. godzina 10:00-13:00

Miejsce: https://attendee.gotowebinar.com/register/4101960536953598221

Podczas drugiego z webinarów eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników dotyczące uczestnictwa w projekcie:

Termin: 9 marca 2021 r. godz. 10:00-13:00

Miejsce: https://attendee.gotowebinar.com/register/5566360491569970701

Wszystkie webinary są darmowe jednak wymagają one wcześniejszej rejestracji. 

Inicjatywa jest współfinansowana z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 mająca na celu wsparcie producentów w wejściu na nowe rynki.