Kraków polską stolicą materiałów sypkich

Kraków polską stolicą materiałów… W tej branży powiedzenie "coś się sypnęło" wcale nie ma negatywnego wydźwięku. Produkty sypkie towarzyszą nam w każdej sferze życia. W postaci kawy lub przypraw, pudru do makijażu lub lekarstw, czy nawet granulatu na boisku ze sztuczną trawą. Materiały sypkie znajdują zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu. W dniach 5-6 października w EXPO Kraków odbędą się Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich SyMas, będące jednym z najważniejszych spotkań branży.

Sypki świat

Nowoczesny ultradźwiękowy system oczyszczania sit, którego zastosowanie pozwala na przesiewanie proszków na sitach o bardzo małej średnicy oczek, skomplikowane mieszalniki, przenośnik próżniowy do bezpiecznego transportu tabletek, a nawet systemy redukcji nieprzyjemnych zapachów. Te i wiele innych technologicznych nowinek czeka na przedstawicieli branży oraz wszystkich zainteresowanych ciekawostkami z branży.

W ramach targów zorganizowana zostanie niezwykle interesująca Strefa ATEX, w której wystawcy zaprezentują zabezpieczenia przeciwwybuchowe, procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz wszelkiego rodzaju urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów. Nieodłącznym elementem każdej edycji targów są seminaria workShops, zlokalizowane w samym sercu hali. To doskonała okazja do zapoznania się z prezentacjami technicznymi, prowadzonymi przez branżowych specjalistów.

W ciągłym ruchu

Dzisiejszy przemysł to nowoczesne, zautomatyzowane i zrobotyzowane linie produkcyjne, które wymagają stałej kontroli. Każda minuta ich przestoju to dla producenta ogromne straty. Odpowiedzią na wyzwania skomplikowanych systemów produkcji są odbywające się równocześnie z targami SyMas Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji - Maintenance. Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaprezentują m.in. systemy do diagnostyki i monitorowania maszyn, innowacje z zakresu automatyki i robotyki oraz przemysłowe rozwiązania IT dla działów produkcji i utrzymania ruchu.

Na szczególną uwagę zasługuje konferencja Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu. W trakcie szkolenia eksperci o wieloletnim doświadczeniu w zarządzaniu, organizacji oraz szkoleniu działów utrzymania ruchu i produkcji podzielą się wiedzą z zakresu dobrych praktyk inżynierskich. Na podstawie konkretnych rozwiązań pokażą jak usprawniać procesy produkcyjne. W programie konferencji znajdą się m.in. case studies z fabryk Grupy Nomax, Lincoln Electric Bester czy Sante. Paneliści poruszą również zagadnienia związane z podniesieniem efektywności służb utrzymania ruchu, bezpieczeństwem pracy i redukcją kosztów.

W dn. 5-6 października odbędą się w EXPO Kraków równocześnie Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich SyMas Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance oraz Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO.

Czytaj więcej:
Maszyny 603