KraussMaffei sprzedaje swoją austriacką filię firmie Luger GmbH

KraussMaffei sprzedaje swoją…

KraussMaffei sprzedało swoją spółkę zależną KraussMaffei Austria firmie Luger GmbH. Od tej pory będzie ona działać pod nazwą KMAT Maschinen- und Service GmbH. Ośmiu pracowników byłego KraussMaffei Austria będzie nadal zatrudnionych. Transakcja doszła do skutku 1 marca br.

Poprzez tę sprzedaż KraussMaffei zamierza jeszcze bardziej zintensyfikować swoją działalność handlowo-usługową na austriackich i węgierskich rynkach formowania wtryskowego, procesów reakcyjnych i maszyn do wytłaczania. Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących światowych dostawców wszystkich trzech technologii. Po przejęciu poprzednich pracowników KraussMaffei, ponad 60 ekspertów będzie w przyszłości odpowiedzialnych za sprzedaż i obsługę maszyn do tworzyw sztucznych pod markami KraussMaffei i Netstal. Obie marki należą do KraussMaffei.

Luger GmbH to austriacka firma rodzinna z siedzibą w Purkersdorf koło Wiednia. Działalność firmy koncentruje się na sprzedaży, planowaniu, montażu oraz serwisie maszyn i urządzeń peryferyjnych dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. KraussMaffei i Luger rozszerzyły współpracę handlową już w połowie ubiegłego roku.

Dr Michael Ruf, dyrektor generalny KraussMaffei, jest przekonany, że na transakcji skorzystają w szczególności klienci firmy.

- Sprzedaż KraussMaffei Austria jest częścią naszych strategicznych zmian i przybliży nas jeszcze bardziej do naszych klientów. Dzięki kompetencjom firmy Luger i jej pracowników w zakresie sprzedaży i usług, w przyszłości będziemy mogli działać jeszcze szybciej i skuteczniej w Austrii i na Węgrzech.

Prezes firmy Luger, Thomas Luger, również spodziewa się znacznego wzrostu konkurencyjności w wyniku integracji KraussMaffei Austria z Luger GmbH.

- Zakup KraussMaffei Austria, którego przyszła nazwa będzie brzmiała KMAT Maschinen- und Service GmbH, znacznie nas wzmocni. Chcemy kontynuować tradycję marki i utrzymać pionierski duch pracowników KraussMaffei. W przyszłości planujemy oferować całą gamę produktów KraussMaffei i pełne portfolio urządzeń peryferyjnych z jednego źródła. Będziemy również działać na rynku z jeszcze większą liczbą serwisantów, co pozwoli nam lepiej opiekować się naszymi klientami.

W najbliższych latach Luger zamierza rozszerzyć swoją obecność na rynku, zwłaszcza na Węgrzech. Tam, w aglomeracji Budapesztu, ma powstać nowoczesne centrum technologiczne. Ponadto Luger planuje zatrudnić dodatkowych węgierskich specjalistów i dalej rozbudowywać swoje możliwości magazynowe.

Reportaże

Forum