KraussMaffei w nowej siedzibie w Parsdorf

KraussMaffei w nowej siedzibie…

Przeniesienie do ostatniego i największego z czterech nowych zakładów KraussMaffei zostało zakończone sukcesem. Po prawie 90 latach przedsiębiorstwo z przeniosło swoją siedzibę z Allach do Parsdorf. Jest to kolejny kamień milowy w procesie modernizacji koncernu inżynieryjnego. Od 2018 r. 185-letnie przedsiębiorstwo zainwestowała około 200 milionów euro w cztery nowe zakłady w Niemczech i Chinach.

W nowej lokalizacji w Parsdorf na powierzchni 156 000 m2 mieści się centrala firmy, a także działy technologii wtrysku, technologii reakcyjnej, druku 3D (Additive Manufacturing) oraz produkcja mechaniczna. W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest dodatkowo przeniesienie działu automatyzacji oraz magazynu części zamiennych ze Schwaig i Plauen do nowej siedziby. Podobnie jak trzy inne nowe lokalizacje, Parsdorf będzie również działać jako inteligentna fabryka (Smart Factory), opierając się na zrównoważonej, nowoczesnej technologii budynków.

Nowy zakład posiada trzy hale produkcyjne, budynek główny administracji, cztery obiekty biurowe i socjalne, dwa garaże parkingowe, stołówkę, kawiarnię oraz Centrum Obsługi Klienta o powierzchni 15 000 m2. Cała fabryka została zaprojektowana w celu zwiększenia efektywności, a hale umożliwiają płynny przepływ produkcji. Nowe maszyny przyspieszają procesy, a krótsze odległości i nowoczesne magazyny upraszczają logistykę. Nowoczesne podejście open-office umożliwia również lepszą komunikację między różnymi obszarami, a działy są ułożone względem siebie zgodnie z procesami przetwórczymi.

Holger Ahlborn, Senior Director Operations mówi o odnowie zakładów produkcyjnych: "Unowocześniliśmy park maszynowy i między innymi z tego powodu nasze procesy działają teraz zdecydowanie sprawniej. W produkcji mechanicznej osiągnęliśmy znaczną poprawę wydajności. Możemy oferować klientom bardzo krótkie czasy dostawy, co jest dla nich bardzo atrakcyjne."

20230221-200106000-ios-11

Parsdorf - miejsce zrównoważonego rozwoju

Modernizacja przyczynia się również do zrównoważonego rozwoju. Zakład w Parsdorf posiada jeden z największych w Europie dachowych systemów fotowoltaicznych o mocy 9,1 megawata. Hale, maszyny i biura zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnej efektywności energetycznej, a obok zakładu powstaje duży biotop. Pracownicy i goście mogą korzystać z ponad 200 stacji ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

Showroom w ogromnym Centrum Obsługi Klienta

Nowe Centrum Obsługi Klienta ma powierzchnię około 15 000 m2 i pozwala zwiedzającym lepiej poznać świat firmy KraussMaffei. Udostępniono m.in. centrum szkoleniowe maszyn do procesów reakcyjnych, centrum technicznego, centrum kontroli końcowej technologii formowania wtryskowego oraz centrum szkoleniowe produktów cyfrowych.

km-dsc01109-final-1

Punkt kulminacyjny największego projektu relokacyjnego

Przeniesienie do Parsdorf oznacza zakończenie jednego z największych projektów relokacyjnych w 185-letniej historii firmy. Już w 2020 roku uruchomiono dwa zakłady KraussMaffei - w Einbeck (w pobliżu Göttingen) i w JiaXing (Chiny). Wraz ze startem produkcji w JiaXing, KraussMaffei podwoił swoją zdolność produkcyjną w Chinach. Między innymi tam właśnie produkowane są maszyny specjalnie opracowane na rynek chiński.

Pod koniec 2022 r. KraussMaffei Extrusion również przeniósł się do nowego, nowoczesnego zakładu w Laatzen (w pobliżu Hanoweru), który jest centrum technologii wytłaczania i recyklingu. Nowy teren ma powierzchnię 97 000m2, z czego 53 000 m2 to hale i kompleksy biurowe. Tutaj KraussMaffei konsekwentnie ukierunkowuje produkcję w kierunku Industrię 4.0. Nowe zakłady pozwalają KraussMaffei działać jeszcze efektywniej, zarówno pod względem cyfrowym, jak i zrównoważonego rozwoju, idealnie spełniając wyzwania XXI wieku.