Krones dołącza do econsense

Krones dołącza do econsense…

Przejście na zrównoważoną gospodarkę może się powieść tylko przy współpracy i wspólnym działaniu. Główne problemy ekologiczne i społeczne naszych czasów nie zatrzymają się na granicach branż, czy też regionów. Aby je rozwiązać, potrzebujemy nadrzędnej współpracy i aktywnej woli przedłożenia długoterminowej przyszłości wszystkich ponad krótkoterminowymi partykularnymi interesami.

Więcej pracy zespołowej dla lepszych wyników

"Zrównoważony rozwój to ciężka praca. Im więcej osób będzie współdziałać, tym wcześniej i szybciej wszystko się zmieni", komentuje Martina Birk, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Krones, i kontynuuje: "Wszystko, co osiągnęliśmy do tej pory w ramach naszej strategii zrównoważonego rozwoju, osiągnęliśmy dzięki pracy zespołowej - nie tylko w naszej firmie, ale także poza nią". Logiczne jest więc, że Krones chce stale rozwijać własną ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Na początku kwietnia Grupa Krones dołączyła do econsense. Ta międzysektorowa sieć obejmuje ponad 45 wiodących, działających globalnie firm i organizacji niemieckiej gospodarki, w tym BioNTech, Puma i Basf. W econsense znajduje się platforma wymiany i transferu wiedzy praktycznej na tematy związane z raportowaniem, klimatem i łańcuchem dostaw, a także na temat zrównoważonych finansów.  "Z niecierpliwością czekamy na wniesienie naszego własnego know-how w zakresie zrównoważonego rozwoju do tematycznych grup roboczych. I odwrotnie, liczymy na wyciągnięcie wniosków z doświadczeń innych członków organizacji", mówi Martina Birk.


econsense-logo-4c-p


Oprócz econsense Krones korzysta również z innych stowarzyszeń i inicjatyw mających na celu promowanie zrównoważonego rozwoju. Na przykład Krones jest członkiem UN Global Compact, Europejskiej Platformy Interesariuszy Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (European Circular Economy Stakeholder Platform) oraz kampanii "Business Ambition for 1.5°C". Aby zapewnić swoim klientom, inwestorom i analitykom przejrzystość, Krones uczestniczy również  w uznanych formatach ratingowych i audytowych: W 2022 roku koncern Krones otrzymał od CDP (Customer Date Platform) ocenę "B" w kategoriach „Zmiany Klimatu” i „Bezpieczeństwo Wodne”, a jego karta wyników EcoVadis została nagrodzona srebrnym medalem.

Producent maszyn i kompletnych linii technologicznych do produkcji i rozlewu w butelki PET, butelki szklane, puszki, oraz instalacji recyklingu butelki PET

Polska