Krones inwestuje na Węgrzech

Krones inwestuje na Węgrzech… Niemiecki producent maszyn rozlewniczych Krones rozpoczął budowę swojego zakładu na Węgrzech. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce w połowie sierpnia w Debreczynie, drugim co do wielkości mieście na Węgrzech. Fabryka rozpocznie produkcję w drugiej połowie 2019 roku. Inwestycja o wartości ponad 40 mln EUR przyczyni się do stworzenia 500 miejsc pracy.

Jest to pierwszy zakład Krones w południowo-wschodniej Europie. Jednocześnie firma inwestuje również w Niemczech. Zakład w Neutraubling zostanie przekształcony w "fabrykę przyszłości", dysponującą zintegrowanymi rozwiązaniami logistycznymi. Łączna wartość inwestycji w zakłady produkcyjne na całym świecie w ciągu najbliższych pięciu lat wyniesie 200 mln EUR.

We Włoszech Krones nabył 60% udziałów w spółce System Logistics specjalizującej się w logistyce wewnętrznej, transporcie materiałów i magazynowaniu. W Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich dwóch lat jego spółka zależna Krones Inc. zakupiła trzy mniejsze przedsiębiorstwa specjalizujące się w digitalizacji, technologii procesowej i logistyce. Ponadto w Chinach utworzono zakład produkcyjny , obsługujący rynek azjatycki.

Krones zatrudnia ponad 10 000 osób w swoich niemieckich zakładach w Neutraubling, Nittenau, Rosenheim, Freising i Flensburgu. W USA firma posiada zakład produkcyjny we Franklin w stanie Wisconsin. Poprzez swoje spółki zależne grupa jest obecna w 90 lokalizacjach na całym świecie.

JL
Źródło: Krones

brak
 

Maszyny do rozdmuchu z rozciąganiem

Germany