Lanxess uruchamia inicjatywę Grupy na rzecz e-mobilności

Lanxess uruchamia inicjatywę…

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern Lanxess, dąży do dalszego wzmocnienia swojej pozycji rynkowej w zakresie technologii związanych z nową mobilnością: w przyszłości wszystkie działania w tym obszarze będą podlegać zarządowi w ramach inicjatywy Grupy na rzecz e-mobilności. Na czele nowej jednostki strategicznej od 1 sierpnia 2020 r. stanie Philipp Junge (44 l.), obecnie szef Rhein Chemie.

- Nowoczesna mobilność jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów na świecie. Lanxess ma tu wiele do zaoferowania, od naszych zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych przez pojazdy elektryczne po specjalistyczne środki chemiczne do akumulatorów. Chcemy znacznie rozszerzyć tę ofertę, dokładniej ją skoordynować i wzmocnić jej pozycję na rynku - wyjaśnia Anno Borkowsky, członek zarządu Lanxess.

Wysokowydajne tworzywa sztuczne Grupy są stosowane w pojazdach elektrycznych, na przykład w lekkich karoseriach samochodowych lub obudowach akumulatorów. Mają również duży potencjał wykorzystania w infrastrukturze na potrzeby e-mobilności, takiej jak stacje ładowania, oraz w czujnikach, wyświetlaczach i jednostkach sterujących do pojazdów autonomicznych.

Lanxess jest ponadto czołowym producentem wielu specjalistycznych środków chemicznych, bez których nie mogą się obejść nowoczesne systemy akumulatorów, takich jak substancje zawierające fosfor, kwas fluorowodorowy i środki zmniejszające palność. Grupa pracuje również nad komercyjną produkcją litu, kluczowego składnika baterii litowo-jonowych. Niedawno wspólnie z partnerem Standard Lithium koncern uruchomił zakład pilotażowy w El Dorado w Stanach Zjednoczonych. Spółki zamierzają wykorzystać go do ekstrakcji litu z solanki wytworzonej w procesie produkcji bromu w koncernie Lanxess.

Rhein Chemie: koncentracja na dodatkach do gumy

Nowym szefem jednostki biznesowej Rhein Chemie i następcą Philippa Jungego zostanie Jens-Hendrik Fischer (41 l.). Fischer jest obecnie odpowiedzialny za działalność w dziedzinie przeciwutleniaczy i akceleratorów dla przemysłu gumowego w ramach jednostki biznesowej Advanced Industrial Intermediates koncernu Lanxess. Planuje się, że produkty te będą podlegać Rhein Chemie, który już teraz oferuje wiele specjalistycznych dodatków do gumy. - Rhein Chemie stałby się w ten sposób centralną jednostką biznesową w Lanxess dla produktów dla przemysłu gumowego - mówi Borkowsky.LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A