Lanxess uruchomił nową linię do syntezy pochodnych DMTD

Lanxess uruchomił nową linię… Koncern Lanxess uruchomił nową linię produkcyjną w swoim zakładzie w Mannheim. Nowa instalacja służy do przeprowadzania procesu syntezy pochodnych dimerkaptotiadiazolu (DMTD), które dodawane są do środków smarnych jako wielofunkcyjne dodatki. Nowa linia produkcyjna, która rozpoczęła funkcjonowanie w maju 2018 roku, umożliwiła zakładowi podwojenie rocznych zdolności produkcyjnych w zakresie tych specjalistycznych dodatków. Wartość inwestycji sięga kilku milionów euro.

Specjalistyczne produkty dla branży środków smarnych

Pochodne DMTD to wielofunkcyjne dodatki chemiczne wykorzystywane przede wszystkim do ochrony środków smarnych przed korozją przy kontakcie ze stopami stali zawierającymi tak zwane metale nieżelazne takie jak miedź, nikiel i kobalt. Dodatki zapobiegają usuwaniu jonów metali nieżelaznych ze stopu i chronią powierzchnię metalu przed agresywnymi środkami chemicznymi, zapewniając dzięki temu większą jednorodność i większą trwałość stopów stali. Dzięki przywieraniu do powierzchni metali działają jako środki smarne nawet w sytuacjach, gdy powierzchnie metalowe stykają się ze sobą w skrajnych warunkach i pod wysokim ciśnieniem. W związku z tym oprócz swojej funkcji ochrony przed korozją zwane są również dodatkami przeciwzatarciowymi (EP).

Ponadto te dodatki wchodzą w interakcję z produktami rozpadu agresywnych substancji chemicznych znajdującymi się w środkach smarnych i absorbują je, co zapobiega uszkodzeniu materiału w dłuższej perspektywie czasowej. Główne obszary zastosowań tych wszechstronnych produktów to oleje przemysłowe, smary i płyny stosowane do obróbki metalu.

Jednostka biznesowa ADD dostarcza pochodne DMTD pod marką Additin klientom na całym świecie. Środki te są również składnikiem pakietów dodatków oferowanych przez koncern Lanxess. Ze względu na specjalny proces produkcji stosowany do osiągnięcia optymalnego składu ich jakość jest doskonała i jednorodna. W porównaniu do produktów firm konkurencyjnych dodatki koncernu Lanxess wyróżniają się swoją niezmienną jakością i wysoką wydajnością, łagodnym zapachem oraz jasnym i przejrzystym wyglądem. Opisane tutaj produkty wytwarzane są wyłącznie w zakładzie koncernu zlokalizowanym w Mannheim.

Źródło: Lanxess
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A