Lanxess zwiększa potencjał b+r w zakresie wodnych dyspersji poliuretanowych

Lanxess zwiększa potencjał… Koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, otworzy we włoskim mieście Latina pracownię rozwoju nowych zastosowań i usług technicznych działającą w zakresie dyspersji poliuretanowych. Nowa pracownia stanowi część istniejącego centrum rozwoju nowych zastosowań i usług technicznych jednostki Urethane Systems, ale będzie działać jako niezależna jednostka specjalizująca się w wodnych dyspersjach poliuretanowych. Wybudowano ją w celu wzmocnienia współpracy biznesowej jednostki Urethane Systems koncernu Lanxess z klientami i użytkownikami końcowymi w ramach interakcji skupiającej się na technologii i nauce. Nowy obiekt rozpocznie funkcjonowanie w III kwartale 2018 roku.

Nowa pracownia będzie w stanie zaspokoić potrzeby rynku w zakresie różnych zastosowań związanych z powłokami i klejami stosowanymi w wykończeniach produktów skórzanych i tekstylnych, powłokach z tworzyw sztucznych, szkła i metali, a także w apreturze nici szklanych.

- Wśród klientów istnieje coraz większe zapotrzebowanie na materiały niezawierające lotnych związków organicznych (VOC) i charakteryzujące się niższymi emisjami dwutlenku węgla - powiedział dr Markus Eckert, szef jednostki biznesowej Urethane Systems koncernu Lanxess. - Ponadto mamy do czynienia z rosnąca presją regulacyjną skierowaną przeciwko substancjom chemicznym podlegającym ograniczeniom. Stymuluje ona rozwój badań stosowanych w zakresie rozwiązań na bazie wody. Dlatego też utworzenie ośrodka poświęconego tym zagadnieniem jest spójne ze strategią koncernu Lanxess na rzecz ekologicznych technologii i zielonej chemii.

Powłoki poliuretanowe muszą być odporne na zużycie, ścieranie, działanie substancji chemicznych i promieniowania ultrafioletowego, a koncern Lanxess oferuje szereg rozwiązań w tym zakresie. - Pracownia w Latinie będzie w stanie realizować zadania analityczne, opracowywać receptury i syntezować innowacyjne produkty w celu zaspokojenia potrzeb rynkowych charakteryzujących się wysokim stopniem technicznego zróżnicowania - wyjaśniał dr Markus Eckert.

Jednostka Urethane Systems koncernu Lanxess jest jednym z głównych producentów prepolimerów do odlewu na gorąco, specjalistycznych wodnych dyspersji poliuretanów, systemów powłok i polioli poliestrowych. Specjalistyczna wiedza na temat systemów poliuretanowych przeznaczonych do różnych zastosowań, globalne zdolności produkcyjne oraz dogłębna wiedza w zakresie zastosowań wspólnie umożliwiają jednostce Urethane Systems dostarczanie rozwiązań doskonale dostosowanych do potrzeb klientów.

Źródło: Lanxess

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska