Linia do rozlewania wody Sidel w Zulal Water Factory w Szardży w ZEA

Linia do rozlewania wody Sidel…

Dzięki zwiększonej wydajności, kompletna linia do rozlewania wody Super Combi Compact firmy Sidel umożliwiła dostęp do większej liczby możliwości biznesowych dla Zulal Water Factory w Szardży w ZEA (Zulal). Linia ta, pracująca z prędkością do 45 000 butelek na godzinę (bph – bottles per hour), nie tylko zapewnia zwiększenie wydajności o 280%, ale także pomaga firmie zaoszczędzić 56% kosztów energii w porównaniu z istniejącą linią PET. Ponadto, dzięki nowej, lżejszej butelce PET i optymalizacji mediów, nastąpiło znaczne zmniejszenie całkowitego śladu węglowego.

Firma Zulal została założona przez dr Sultana bin Mohammeda Al Quasimiego, Członka Sądu Najwyższego i władcy emiratu Szardża, który jest częścią SEWA (Urzędu ds. Energii Elektrycznej, Wody i Gazu w Szardży – Sharjah Electricity and Water and Gas Authority) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wizją firmy jest dostarczanie czystej wody pitnej wszystkim mieszkańcom regionu. W 1995 roku firma Zulal była pierwszą organizacją rządową, która poświęciła się jej realizacji. Jest to jedyne przedsiębiorstwo wodociągowe, które dostarcza w 100% czystą wodę gruntową bezpośrednio ze studni Hamdan w Szardży. Woda posiada certyfikaty zgodne z międzynarodowymi normami i jest pakowana zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi normami dla pakowania wody pitnej.

Współpraca pomiędzy firmami Zulal i Sidel zaczeła się po koniec lat 90., kiedy firma Zulal po raz pierwszy zainstalowała rozdmuchiwarkę firmy Sidel. W 2019 roku firma Zulal ponownie skontaktowała się z firmą Sidel, gdy potrzebowała nowej linii o dużej prędkości, aby móc sprostać wymaganiom rynku. Jako dostawca kompletnych rozwiązań liniowych, firma Sidel konsultowała się z klientem w sprawie projektu opakowania oraz wydajności linii, a także projektu i układu linii, w celu zwiększenia ogólnej wydajności.

vcsprasset-3534731-721513-c42a81fc-dc1a-40ed-9ae8-dc4efaf67a98-0

Większa zdolnośc produkcyjna otwiera drzwi do szerszych możliwości biznesowych

Po 18 miesiącach rozmów firma Sidel dostarczyła firmie Zulal linię do rozlewania wody Super Combi Compact, działającą z prędkością do 45 000 bph. Układ był kluczowym elementem planu linii dla tego projektu, ponieważ linia musiała być zainstalowana w istniejącej lokalizacji. Eksperci firmy Sidel zdołali dopasować do tej przestrzeni konfigurację Super Combi Compact i przenośników, a także dwóch pakowarek, oszczędzając w ten sposób około 25% wolnego miejsca dzięki przeprojektowanemu systemowi „Akumulacja, Łączenie i Etykietowanie”.  

Nowa linia zapewniła firmie Zulal większą wydajność i zdolności produkcyjne linii, pozwalając zwiększyć liczbę dostępnych możliwości biznesowych. - Po zainstalowaniu kompletnej linii do rozlewania wody firmy Sidel możemy teraz dostarczać nasze produkty dużym liniom lotniczym, hotelom, szkołom i biurom. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z poprawy wydajności - powiedział Ali Ahmed Ali Al Kindi, kierownik działu Zulal w SEWA. Ponieważ motto firmy Sidel brzmi „Wydajność poprzez zrozumienie”, ciągła komunikacja bazująca na jasnych informacjach odegrała kluczową rolę w tej współpracy, pozwalając lepiej zrozumieć potrzeby klienta i osiągnąć pożądane cele.

Nowy projekt butelek i linia produkcyjna, które idą w parze z celami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju

Zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju SEWA, firma Zulal chciała zoptymalizować swój ślad węglowy. Dzięki przeprojektowaniu butelek PET i zmniejszeniu ich wagi, nowe butelki o pojemności 330 ml i 500 ml ważą teraz zaledwie 9,75 g i 12,5 g, co pozwoliło zaoszczędzić odpowiednio 0,65 gm i 1 gm na butelce. Przyczyniło się to również do zmniejszenia śladu węglowego firmy Zulal, jednocześnie pozwalając na oszczędzanie materiału PET – a mianowicie szacunkowej oszczędności wynoszącej 215 kg dla 330 ml oraz 331 kg dla 500 ml na cykl produkcyjny zmiany. Dodatkowo, dzięki kompletnemu rozwiązaniu dla linii Sidel, firma Zulal płaci o 56% mniej za energię, jednocześnie zwiększając wydajność o 280% w porównaniu z istniejącą linią.

Reportaże

Forum