ML Polyolefins na targach Plastpol 2019

ML Polyolefins na targach…

W czasie tegorocznych targów Plastpol 2019 swoje stoisko zaprezentowała firma ML Polyolefins, będąca liderem w przetwórstwie poprodukcyjnych folii polipropylenowych. Przedsiębiorstwo, które w przyszłym roku obchodzić będzie 20-lecie działalności, realizuje obecnie największą inwestycję w swojej historii, która pozwoli znacząco zwiększyć moce produkcyjne. Jak poinformował nas przedstawiciel ML Polyolefins, finalizacja nowej inwestycji nastąpi już niedługo, o czym z pewnością poinformujemy czytelników portalu Plastech.

- Kolejny raz wystawiamy się w Kielcach. Nasza obecność w tym roku szczególnie ukierunkowana jest na nową inwestycję, którą ukończymy w IV kwartale bieżącego roku - powiedział Krzysztof Nowosielski, Dyrektor Sprzedaży i Zakupów w firmie ML. - Jesteśmy przygotowani do zwiększenia mocy produkcyjnych jeśli chodzi o wytwarzanie polipropylenu, co pozwoli nam produkować ponad 20 000 ton rocznie.

Funkcjonujące na rynku od niemal dwóch dekad przedsiębiorstwo specjalizuje się w przetwórstwie niemytych, czystych folii poprodukcyjnych. Głównym dostawcą surowców do produkcji są największe drukarnie fleksograficzne w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się również w niszczeniu znaków graficznych, wobec czego duży wolumen surowców stanowią folie i opakowania z największych koncernów spożywczych czy tytoniowych. Gwarancja niszczenia znaków oraz przetwarzanie wszystkich odpadów we własnym zakładzie mieszczącym się w podelbląskim Gronowie Górnym, to główne atuty, które przekonały największych graczy na rynku do nawiązania stałej współpracy.

ml-polyolefins

- W związku z nową inwestycją poszukujemy zarówno dostawców odpadów poprodukcyjnych, jak również nowych rynków zbytu. Kielce tradycyjnie są dla nas miejscem spotkań z naszym stałymi kontrahentami, ale pozwalają nam również pozyskać nowych dostawców i odbiorców. Cieszymy się, że wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę tak wystawców, jak i odwiedzających. Tegoroczne wydarzenie okazuje się być bardzo owocne w ciekawe rozmowy biznesowe i wierzymy, że podobnie jak w poprzednich latach przyniesie wymierne efekty. Nie da się ukryć, że rynek nadal rośnie i zapotrzebowanie na polipropylen wysokiej jakości utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie - zaznaczył dyrektor Nowosielski.

- Od wielu lat stawiamy w naszej fabryce na innowacyjność oraz dostosowanie naszego parku maszynowego do przetwarzanych odpadów – wskazuje Agnieszka Sieczkowska, Kierownik Działu Sprzedaży. - Cały nasz serwis, czyli poza niszczeniem znaków graficznych z dokumentacją audio-video, również pakowanie, transport, dostawy just in time, czy kontrola jakości we własnym laboratorium, nastawiony jest na spełnienie oczekiwań naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę z wymagań jakie stawia się dziś przed dostawcami recyklatów o jakości zbliżonej do oryginału, wobec czego nasze działania inwestycyjne każdorazowo zmierzają do ich spełnienia.


Czytaj więcej:
Folia 364
Wideo 166
Wywiad 267
Targi 1178

Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne
 

Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne, kratka trawnikowa

Polska, 82-310 Elbląg, Berylowa 7, Gronowo Górne

Reportaże

Forum