MOL rozpoczął produkcję środka dezynfekującego

MOL rozpoczął produkcję środka…

Węgierski koncern paliwowy MOL rozpoczął produkcję środków dezynfekujących do rąk i powierzchni w celu zapewnienia ochrony przed koronawirusem. Obydwu tych produktów brakuje w tej chwili na Węgrzech. Firma zmieniła profil linii technologicznej, produkującej płyn do spryskiwaczy, w swoim zakładzie w Almásfüzitő w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Jednostka działa obecnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, produkując dziennie około 50 000 litrów - co pozwala MOLowi przyczynić się do globalnej walki z COVID-19.

Receptury nowych produktów stworzono w oparciu o zalecenia WHO, zostały one przetestowane i zatwierdzone przez National Institute of Pharmacy and Nutrition w rekordowym czasie.

MOL wysłał już pierwsze partie środka dezynfekującego do węgierskich instytucji odgrywających kluczową rolę w walce z koronawirusem, takich jak szpitale czy firmy zajmujące się gospodarką odpadową, zgodnie z wytycznymi Grupy Operacyjnej utworzonej przez rząd węgierski. Koncern zapewnia, że produkcja i wysyłka będą miały charakter ciągły. Jak informują przedstawiciele koncernu, środki dezynfekujące będą również wykorzystywane do ochrony pracowników w rafineriach, zakładach i stacjach paliw należących do węgierskiego potentata paliwowego. MOL pracuje też nad udostępnieniem środków dezynfekujących w swoich punktach sprzedaży detalicznej wszystkim Węgrom, aby pomóc w złagodzeniu obecnych niedoborów.

Na razie środki dezynfekujące są dostępne w 2-litrowych plastikowych butelkach nadających się do recyklingu, zaś od przyszłego miesiąca mają być rozlewane do mniejszych pojemników.

- Środków dezynfekujących, należących do kluczowych narzędzi ochrony przed koronawirusem, brakuje na całym świecie. W związku z pogarszającą się sytuacją postanowiliśmy, we współpracy z rządem węgierskim, uruchomić linię produkcyjną w jednym z naszych zakładów w celu zwiększenia ochrony przed wirusem. Nadzwyczajne okoliczności wymagają nadzwyczajnych rozwiązań. W ciągu zaledwie dwóch tygodni zmieniliśmy profil produkcji w jednej z naszych fabryk, uzyskaliśmy niezbędne zezwolenia i zoptymalizowaliśmy procesy produkcyjne. Mamy szczerą nadzieję, że wyprodukowany w zakładzie w Almásfüzitő środek do dezynfekcji rąk będzie znaczącym wkładem w walkę z wirusem - powiedział Zsolt Hernádi, prezes MOL.

mol-disinfectant

JL


Czytaj więcej:
Medycyna 147
Paliwa 55
COVID-19 186