MSV 2019 - targi technologii i innowacji dla branży przyszłości

Obróbka ponownie w wielkim stylu

Jeśli mierzyć liczbą wystawców i wielkością zajmowanej powierzchni to tradycyjnie najsilniejszą gałęzią MSV są obrabiarki i maszyny formujące, w tym narzędzia, systemy sterowania i inne akcesoria. Obróbka skrawaniem zajmie największą halę P. Do największych, tradycyjnie obecnych na targach MSV wystawców należą DMG Mori, Tajmac-ZPS, Kovosvit MAS, ABB, Alba Precision, Renishaw, Guhring, Yamazaki Mazak, Carl Zeiss, Galika AG, Schunk Intec oraz Alfleth Engineering. 

Do premier MSV w tym roku należą Habilis Steel, Helmer Werkzeugmaschinen, Omos, Sartorius Werkzeuge, Vydona, kleje i aerozole przemysłowe G-FIX, Index-Werke, Linea czy S.O.S Difak. Obecna będzie również firma Ceratizit, która jest jednym z liderów w dziedzinie narzędzi do obróbki skrawaniem.

Innowacje we wszystkich dziedzinach 

Materiały i komponenty dla przemysłu maszynowego pozostają tradycyjnie mocną stroną MSV. Firma Liberty Ostrava zaprezentuje swoje własne podejście do automatyzacji i cyfryzacji o nazwie Steel 4.0. Ważnymi wystawcami tego sektora będą również Bollhoff, Cloos Praha, węgierskie ISD Danuferr. Branża elementów złącznych będzie reprezentowana m. in. poprzez udział nowych firm, takich jak Kipp CZ, Texim czy rumuński Etansari Grafex.

W dziedzinie spawania spodziewany jest silny udział wystawców prezentujących rozwiązania z zakresu robotyki. Firma ARC-H zaprezentuje rewolucyjne źródło spawania X8 MigWelder z przełomową funkcją DProcess dla procesów spawalniczych. W sektorze tworzyw sztucznych, gumy i kompozytów nie zabraknie wszystkich tradycyjnych wystawców, takich jak Arburg, Engel, Luger, Kubousek, Mapro, Moretto, Piovan, Vacula, Wittmann Battenfeld CZ i innych. 

Udział firm z branży elektronicznej, automatyki i techniki pomiarowej na targach MSV jest corocznie bardzo wysoki. Dostawcy systemów i przyrządów pomiarowych będą mieli tu silną pozycję, oferując szereg innowacji. Przykładem jest firma Subter Plus i jej urządzenie optycznej kontroli jakości Doss Zehn. Tradycyjni uczestnicy targów w dziedzinie elektroniki, automatyki i techniki pomiarowej to ABB, Carl Zeiss, DEL, Fanuc Czech, Hexagon Metrology, Mitutoyo, Olympus, Rožnov p. R., Stäubli Systems, TM Technik czy UNIS.

Nowi wystawcy zaprezentują głównie roboty i oprogramowanie do budowy maszyn. Wśród nich znajdziemy Agerit, Beckhoff Automation, Conrad Electronic, DREAMland, Pilz Czech i Space Systems Czech, a także litewską firmę Inovatyviu proces sprendimai, słowacka BBI Int. oraz polską VS Technology Poland. 

Z pewnością nie zabraknie stoiska firmy KUKA, która przedstawi w Brnie nową generację najlepiej sprzedającej się linii produktów KR Quantec oraz zaprezentuje swoją atrakcję - Robocoaster.

Atrakcje dla uczestników targów MSV

Również i w tym roku dzięki programowi Brno Fair City zwiedzający targi będą mogli skorzystać z programów rabatowych przygotowanych przez wybrane restauracje w Brnie. Atrakcyjnie zapowiada się degustacja lokalnych piw w dawnym schronie przeciwlotniczym 10-Z. Do skorzystania z tych dobrodziejstw będzie potrzebna bransoletka, w którą zaopatrzymy się w punkcie informacyjnym Brno Fair City Infopoint przy głównym wejściu na targi MSV. Pełna lista korzyści znajduje się na stronie brnofaircity.cz lub w aplikacji mobilnej BVV Trade Fairs. 

Transport i Logistyka odnotowuje znaczący wzrost

Targi Transport i Logistyka odbywają się co dwa lata podczas targów MSV. Oferta rozwiązań transportowych i logistycznych logicznie podąża za targami technologii przemysłowych, a tegoroczny zasięg potwierdza, że znaczenie tego sektora stale rośnie. Swój udział w targach zaanonsowały firmy z 11 krajów, w tym oprócz krajów europejskich, Chiny i Tajwan. Pojawi się wiele nowych firm, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, których ekspozycje z pewnością będą warte odwiedzenia.

 Po raz pierwszy na tych targach zobaczymy takie firmy jak Kivnon Slovakia, Palletower, NordLogSys, Serapid, Püschmann, Echipamentepentru Constructii, Santenberg Maschinen Deutschland, Masklogik, ACD Czech, Drave Technology, K&K Maschinenbau i IGA. Oczywiście, będą również firmy, które uczestniczyły w tych targach w przeszłości - na przykład Bee Interactive, Trilogiq CZ, Turck Vilant Systems, Linde Material Handling, KNAP Industrietechnik i Convoi.

JL