Magnum wprowadza na rynek pojemniki z certyfikowanego rPP firmy Sabic

Magnum wprowadza na rynek…

Producent lodów Magnum ogłosił wczoraj wprowadzenie na rynek ponad 7 milionów pojemników na lody wykonanych z polipropylenu (rPP) opartego na certyfikowanych surowcach odnawialnych - będącego efektem inicjatywy Trucircle firmy Sabic, która wykorzystuje surowce pochodzące z recyklingu zmieszanych tworzyw sztucznych.

Magnum jest pierwszym producentem lodów wykorzystującym tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Nowe pojemniki Magnum zostały opracowane w ramach współpracy pomiędzy firmami Unilever i Sabic. W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów dotyczące wytrzymałych opakowań do lodów, Sabic opracował nowy materiał PP do pakowania mrożonej żywności. Materiały z recyklingu firmy Sabic wykorzystują jako materiał wsadowy pokonsumenckie mieszanki tworzyw sztucznych, które są poddawane recyklingowi chemicznemu i następnie wykorzystywane do produkcji nowych, nadających się do recyklingu, pojemników.

W związku z narastaniem trendów do konsumowania posiłków w domu, spowodowanych przez COVID-19, wprowadzenie takich opakowań i ich wpływ na środowisko staje się niezwykle istotne, ponieważ świat przygotowuje się na nową przyszłość.

- Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą marką lodów na świecie, która stała się pionierem tej przełomowej technologii - mówi Julien Barraux, wiceprezes Global Magnum.

Do końca 2020 roku Magnum zużyje około 160 000 kilogramów certyfikowanych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Jest to element globalnego zobowiązania firmy Unilever do zmniejszenia o połowę zużycia pierwotnych tworzyw sztucznych przeznaczonych na opakowania o ponad 100 000 ton i zwiększenie wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do 2025 roku.

W skład nowych rozwiązań Trucircle wchodzą polimery Sabic pochodzące z chemicznego recyklingu zmieszanych odpadów z tworzyw sztucznych, biopolimery oraz polimery poddane recyklingowi mechanicznemu i rozwiązania materiałowe przeznaczone do recyklingu.

Bezpieczeństwo całego łańcucha wartości w zakresie "okrągłych" polimerów Sabic potwierdzone jest certyfikatem ISCC Plus, którego operatorem jest ISCC, jeden z wiodących systemów certyfikacji w zakresie emisji gazów cieplarnianych i zrównoważonego rozwoju bioenergii.

sabicpr445b


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska