Mapro Polska intensyfikuje działania, rozwija nowe kanały szkoleń i szkoli kadrę

Mapro Polska intensyfikuje…

Czas zagrożenia epidemicznego, który został ogłoszony na terytorium Rzeczypospolitej Polski 14 marca 2020 roku i trwa nadal to niewątpliwie bardzo aktywny i dynamiczny okres dla całego Mapro Polska S.A. O organizacji pracy, podjętych działaniach i planach na kolejne tygodnie rozmawiamy z  przedstawicielami spółki.

Co się zmieniło po 14 marca w Państwa dotychczasowym funkcjonowaniu?

W zasadzie już miesiąc przed ogłoszeniem zagrożenia epidemicznego przez nasz rząd, obserwując sytuację na świecie, zaczęliśmy przygotowywać się do wydarzeń, których następstwo w naszej opinii było bardzo prawdopodobne. Przede wszystkim skupiliśmy się na zapewnieniu bezpiecznego standardu dostaw maszyn do naszych kontrahentów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów. Ponieważ rok 2019 był dla nas rokiem rekordowym jeśli chodzi o liczbę zakontraktowanych maszyn, których dostawy zostały zaplanowane na pierwszą połowę 2020 roku, wiedzieliśmy, że będzie to okres bardzo intensywny zwłaszcza dla naszego Serwisu. Nasz zespół został wyposażony w odzież oraz akcesoria ochronne tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki i okulary ochronne. Dodatkowo każdy pracownik serwisu otrzymał płyny do dezynfekcji zarówno rąk jak i samochodów i narzędzi pracy. Zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszego zespołu jak i wszystkich kontrahentów stanowią dla nas najwyższy priorytet.

mapro-05

Czy to wszystkie wprowadzone zmiany?

Oczywiście, że nie, to tylko jedna składowa wszystkich wprowadzonych przez nas zmian w tym niecodziennym i nieprzewidywalnym okresie. Nasze wszystkie działania skupiają się nieustannej weryfikacji a następnie korekcie i optymalizacji wszelkich wprowadzanych aktywności adekwatnie do sytuacji w kraju i na świecie. Już w połowie marca  mocno ograniczyliśmy liczbę osób przebywającą w danej chwili w siedzibie firmy w Częstochowie - członkowie naszego zespołu, których praca może być wykonywana zdalnie pracują z domu tym samym zachowując wszelkie standardy, którymi dotychczas kierowała się spółka. Spotkania "face to face" przenieśliśmy do świata online i tak od początku tego okresu spotykamy się zarówno z naszymi klientami jak i wewnętrznie na różnych platformach w zależności od preferencji i możliwości w danym czasie. 

Traktujemy ten niecodzienny okres jako czas inwestycji w wiedzę i kompetencje. I tak od połowy marca zorganizowaliśmy szereg szkoleń wewnętrznych obejmujących różne zagadnienia, w których udział wzięli praktycznie wszyscy pracownicy Mapro Polska. Ale to nie wszystko, wykorzystaliśmy ten czas mniejszej aktywności w terenie i zgłębiliśmy wpływ naszych biostruktur na komunikację. Dzięki pakietowi szkoleń Structogram poznaliśmy lepiej siebie i naszych współpracowników.Znajomość naszych biostruktur genetycznych umożliwi nam jeszcze lepszą komunikację nie tylko w naszym zespole ale przede wszystkim z naszymi kontrahentami.

mapro-01

Ta wiedza, pozwoli na jeszcze lepszą komunikację nie tylko w naszym zespole ale przede wszystkim w kontaktach z kontrahentami.

Wdrożyliśmy także nasz nowatorski projekt spotkań online i dzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem z przetwórcami.

No właśnie, od pewnego czasu w mediach społecznościowych pojawia się hasło "webinary Mapro".  Czy możemy prosić o przybliżenie na czym polega ten projekt?

Od 6 tygodni bezpłatnie szkolimy przetwórców z różnych zagadnień związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Przygotowaliśmy różne bloki tematyczne, gdzie każdy przetwórca znajdzie coś dla siebie i swojego zespołu. Są i tacy, którzy biorą udział we wszystkich webinarach od samego początku co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszych działań. Na prośbę kilku firm zorganizowaliśmy także tydzień tzw. powtórkowy dla osób, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach. W każdym tygodniu szkolimy około 80-100 osób i ta liczba stale rośnie.

Nie osiadamy na laurach, dziękujemy za wszystkie opinie nt. naszych szkoleń online. Cieszymy się, że spotkały się one z tak dużym zainteresowaniem. Zapewniamy, że będziemy w dalszym ciągu kontynuować tą formę darmowych spotkań online jednocześnie dziękując za wszystkie nowe tematy zgłaszane nam przez uczestników po każdym webinarów. 

Kto może wziąć udział w takim webinarze organizowanym przez Mapro? W jaki sposób odbywają się zapisy?

Zapraszamy wszystkich przetwórców tworzyw sztucznych do wzięcia udziału w naszych spotkaniach online. Spotykamy się zawsze w czwartki i piątki w dwóch sesjach: porannej i południowej (9:00 i 12:00). Zgłoszenia chęci uczestnictwa prosimy kierować na adres szkolenia@maporopolska.pl. W mailu zwrotnym prześlemy tematykę szkoleń wraz z formularzem zgłoszeniowym na konkretne bloki tematyczne.  Są firmy, które zgłaszają jednorazowo kilku swoich pracowników dlatego taka forma zgłoszeń pozwala nam zorganizować te spotkania w optymalny sposób.

Niezależnie od sytuacji w kraju i na świecie już dziś możemy zapewnić, że planujemy kontynuować ten projekt także po powrocie do wcześniejszych aktywności handlowo-usługowych.

Pomimo ograniczeń związanych z aktualną sytuacją, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, cały zespół Mapro niezmiennie pozostaje do dyspozycji.

mapro-02

mapro-08
Rozładunek w firmie Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp. k
Autoryzowany, wyłączny dystrybutor wtryskarek
 

Autoryzowany, wyłączny dystrybutor wtryskarek Haitian i Zhafir. Osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek. Wsparcie serwisowe i techniczne w zakresie instalacji oraz szkoleń.

Polska