"Masz pytania? Znajdź odpowiedzi na targach Fakuma 2024!"

"Masz pytania? Znajdź odpowiedzi…

Wystawcy i eksperci spotkają się na 29. międzynarodowych targach przetwórstwa tworzyw sztucznych Fakuma między 15 a 19 października 2024 roku. Mniej więcej osiem miesięcy przed otwarciem targów wygląda na to, że hale wystawowe we Friedrichshafen będą w tym roku ponownie wypełnione po brzegi: zarejestrowało się już około 1000 wystawców z 35 krajów - dyskusje i przygotowania trwają pełną parą.

Dwanaście hal wystawowych i kilka obszarów foyer zostało prawie całkowicie zarezerwowanych w październiku 2023 r. przez 1636 wystawców z 40 krajów - o 10% więcej niż na poprzedniej Fakumie w 2021 roku. - Wygląda na to, że Fakuma 2024 również będzie prawie w pełni zarezerwowana - mówi Annemarie Schur, kierownik projektu Fakuma w firmie P. E. Schall. - Jesteśmy bardzo zajęci, a nasze dyskusje są obecnie w pełnym rozkwicie! Wysoki poziom międzynarodowości, zadowoleni wystawcy, entuzjastyczni eksperci odwiedzający, przyszłościowe tematy - w tym roku z pewnością po raz kolejny przeżyjemy święto tworzyw sztucznych - potwierdza kierownik projektu.

img-7416-1-bea-scaled-uai-2560x1097
W dniu 06.02.2024 r. odbyło się cykliczne spotkanie robocze Rady Doradczej Fakuma. Od lewej do prawej: Andreas Wittur, P. E. Schall; Bernd Schäfer, Deifel; Bettina Schall, P. E. Schall; Dr. Christoph Schumacher, Arburg; Annemarie Schur, P. E. Schall; Rüdiger Dzuban, Oni-Wärmetrafo; Prof. Dr. Werner Koch, Koch-Technik; Susanne Zinckgraf, Wittmann (Zdjęcie: Schall)

- Fakuma to jedne z najważniejszych targów branżowych na świecie - podkreśla Michael Wittmann, prezes Wittmann Technology w Wiedniu. - Fakuma zdołała zachować swoją swobodną atmosferę, mimo że staje się coraz ważniejsza na poziomie międzynarodowym. Typowi goście Fakumy są wysoko wykwalifikowani, co umożliwia prowadzenie szczególnie intensywnych dyskusji na najwyższym poziomie. Wittmann podkreśla silną koncentrację tematyczną na wymaganiach odwiedzających targi. Na targach Fakuma prezentowane są innowacje gotowe do wprowadzenia na rynek, które przynoszą natychmiastowe korzyści dla działalności biznesowej.

Fakuma jest również obowiązkowym wydarzeniem dla dr Friedricha Kastnera, dyrektora zarządzającego Collin Lab & Pilot Solutions w Maitenbeth w Niemczech: - Fakuma to dla nas jedne z najważniejszych targów w Europie, dlatego w 2023 roku ponownie byliśmy obecni wraz z trzema firmami z Grupy NGA. Wyraźne skupienie się na branży tworzyw sztucznych jest bardzo przekonujące i znajduje również odzwierciedlenie w dużej liczbie odwiedzających nasze stoisko, a także w wyjątkowej kombinacji wystawców.

Najważniejsze europejskie targi w tym roku

Na początku lutego 2024 r. Rada Doradcza Wystawców Fakuma nacisnęła symboliczny przycisk startu dla najważniejszego wydarzenia w branży podczas spotkania komitetu. - Fakuma to najważniejsze targi dla przetwórców tworzyw sztucznych w Europie w tym roku - mówi dr Christoph Schumacher, szef globalnego marketingu w Arburg. - Przetwórcy uzyskują na nich konkretne odpowiedzi. Dowiadują się, co mogą zrobić, aby usprawnić swoje operacje i jak mogą zwiększyć swoją wydajność i wzmocnić swoją odporność, co jest szczególnie ważne w trudnych ekonomicznie czasach.

Fakuma to prawdziwe targi pracy - pragmatyczne i bardzo praktyczne. Wypróbowany i przetestowany format jest wysoko ceniony przez wszystkie zaangażowane strony. Rüdiger Dzuban, szef marketingu w ONI-Wärmetrafo, podkreśla również bezpośrednie korzyści dla ekspertów odwiedzających targi Fakuma: - Dla nas, jak również dla naszych klientów i grup docelowych, Fakuma jest jedną z najważniejszych imprez targowych w niemieckojęzycznych regionach rozszerzonych na Włochy i Polskę. Zawsze kładziemy nacisk na to, w jaki sposób możemy wspólnie rozwiązywać potencjalne problemy! Również dla Wernera Kocha, dyrektora zarządzającego Werner Koch Maschinentechnik, nie ma wątpliwości, że wzajemne, pragmatyczne rozwiązywanie problemów jest najważniejsze: - Fakuma to bardzo ważne targi, ponieważ gromadzimy tu ludzi i pokazujemy im, jak mogą jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. Wydajność - pod względem energii, procesów i zasobów - jest w tym roku bardzo palącą kwestią. Przyjmując holistyczne podejście, jesteśmy w stanie zidentyfikować i wykorzystać ogromny potencjał - kontynuuje Koch, podkreślając główne korzyści. - Oprócz utrzymywania relacji z klientami, jesteśmy również w stanie nawiązać nowe kontakty na targach Fakuma i generować zamówienia, z których korzystamy jako firma. Co nie mniej ważne, bardzo doceniamy wyjątkowy urok targów Fakuma!

Reportaże

Forum