Maszyny pakujące na targach Pakfood

Maszyny pakujące na targach…
Różnego typu maszyny przeznaczone do pakowania produktów były jedną z najważniejszych grup asortymentowych pokazanych podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów Pakfood w Poznaniu. Na wielu firmowych stoiskach zaprezentowano w pełnej krasie pracujące urządzenia. Opowiadano także o ich działaniu i wyjaśniano zawiłości techniczne.

Bogatą ofertę swoich urządzeń przedstawiła firma Miflex-Masz. Prezentowała zarówno automatyczne pakowarki, jak też automatyczne saszetarki oraz krajarko-przewijarki.
Jednym z modeli saszetarek była maszyna SP-200 przeznaczona do automatycznego formowania saszetek płaskich w układzie V oraz w układzie W, a także pakowania materiałów sypkich, granulatów oraz materiałów płynnych i półpłynnych.

Wskazana saszetarka może być wyposażona w rozmaite dozowniki. Jej budowa oparta jest na samonośnej ramie z osłonami zabezpieczającymi. Materiałem opakowaniowym jest papier lakierowany, aluminium, polietylen oraz folie warstwowe. Maksymalna szerokość materiału opakowaniowego, to 460 mm, z kolei maksymalna średnica beli materiału wynosi 500 mm, a średnica rdzenia bobiny 76 mm. Produktami pakowanymi są różnego typu proszki, granulaty, płyny, kremy i pasty.

Pojemność możliwego dozowania jest oczywiście zależna od wielkości opakowania, ale osiąga maksymalną wartość 500 ml.
Jeśli chodzi o wydajność pracy maszyny, to dla wersji pracującej jednotorowo wynosi ona maksymalnie 30 cykli na minutę, natomiast dla wersji dwutorowej 60 cykli na minutę.
Oprócz saszetarek, Miflex-Masz zademonstrował również pakowarkę dla przemysłu spożywczego do automatycznego pakowania takich materiałów jak: herbata, słonecznik, pieprz w systemie trans - wrap.


W tym przypadku wielkość opakowania zależy od potrzeb klienta, jednak nie powinna przekraczać takich parametrów jak 100-400 mm w odniesieniu do długości opakowania oraz 110-150 mm w odniesieniu dla szerokości. Wydajność z jaką pracuje pakowarka, to 30 opakowań na minutę. Materiałem przeznaczanym na opakowania jest papier-polietylen, papier-polietylen-aluminium lub folie warstwowe.

Czytaj więcej: Maszyny 503 Targi 1026

brak
 

Maszyny dla przemysłu spożywczego i chemicznego, folia termokurczliwa i stretch

Polska