Materiał z recyklingu na wagę soli

Materiał z recyklingu na wagę…

Zimowy krajobraz w Szwajcarii wygląda jak z bajki, ale rzeczywistość wymaga, by szwajcarskie drogi były zawsze przejezdne. Zapewnia to sól do odladzania firmy Schweizer Salinen, a teraz, aby wspierać zrównoważony rozwój, sól jest oferowana w wiaderku SuperCube wykonanym w 30% z materiałów pochodzących z recyklingu (PCR). To wiaderko wielokrotnego użytku zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Berry Superfos.

Śnieg i lód mogą wyglądać wspaniale, ale mogą być również przeszkodą na drodze. W górzystej Szwajcarii, gdzie zima jest długa i mroźna, firma Schweizer Salinen AG oficjalnie dba o przejezdność dróg w całym kraju stosując sól do odladzania. Jest ona produkowana w Szwajcarii, ponieważ Szwajcaria posiada zaplecze produkcyjne soli w pełni zaspakajające potrzeby kraju. 

W zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju

W tym roku sól do odladzania TAUFIX jest dostępna w nowym opakowaniu wielokrotnego użytku - wiaderku SuperCube zawierającym tworzywo PCR firmy Berry Superfos. Jest to zgodne ze strategią biznesową firmy Schweizer Salinen, ponieważ jest ono wykonane w 30% z materiałów pochodzących z recyklingu (PCR).

- Dążenie do bardziej zrównoważonego sposobu prowadzenia działalności jest ważnym aspektem naszej strategii. Nasz wybór opakowania jest jej nieodłącznym elementem i zaintrygował nas pomysł opakowania wykonanego z tworzywa PCR. Jest idealne: używamy mniej tworzywa pierwotnego, a solidna jakość opakowania spełnia nasze oczekiwania - wyjaśnia Oliver Berger, Business Developer Taufix w Schweizer Salinen.

taufix

Prostokątny kształt to oszczędność miejsca

Schweizer Salinen docenia również to, że można te wiaderka układać jedno na drugim, zarówno pełne, jak i puste. Dodatkową zaletą jest ich kompaktowy kształt: firma woli prostokątny SuperCube od okrągłego pojemnika, ponieważ prostokątny kształt pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni na palecie, w magazynie i w ciężarówce. Optymalne załadowanie każdej ciężarówki pozwala na zmniejszenie przejechanych kilometrów.

Pojemność każdego wiaderka SuperCube to 12,5 kg; idealna ilość, ponieważ wystarcza na kilka tygodni, a nie jest zbyt ciężkie, aby można było je przenosić. Podczas rozsypywania soli klienci indywidualni i biznesowi mogą zobaczyć na opakowaniu symbol graficzny świadczący o tym, że pojemnik jest wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu. Zdaniem Olivera Bergera jest to ważne w relacji z Klientami. 

Zabarwienie wnętrza opakowania czy jego ekologiczność?

Wybór tworzywa PCR oznacza, że pojemnik jest szary wewnątrz, a nie biały. Chociaż szary kolor wnętrza pojemnika nadaje soli lekką nutę szarości, firma Schweizer Salinen jest całkowicie zadowolona z nowego opakowania:

- Zadaliśmy sobie proste pytanie, co jest dla nas ważniejsze: biały kolor wnętrza pojemnika czy dbanie o środowisko dzięki zastosowaniu mniejszej ilości pierwotnego tworzywa sztucznego? Znalezienie właściwej odpowiedzi nie było trudne. Jesteśmy zadowoleni z pojemnika SuperCube i słyszymy podobne opinie od użytkowników końcowych - mówi Oliver Berger.

Szczelność i odporność na wszystkie warunki atmosferyczne

Wiaderko SuperCube jest bardzo szczelne i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, co oznacza, że z łatwością wytrzymuje wszelkie warunki na zewnątrz budynku, gdzie sprzedawcy zazwyczaj umieszczają sól do odladzania na sprzedaż. Oprócz zapewnienia, że sól w środku pozostanie sucha, pojemnik SuperCube doskonale nadaje się do transportu w niskich temperaturach zimowych do odległych regionów alpejskich. Żadna droga nie może być pozostawiona bez posypania solą.