Medal targów Taropak dla Alima-Pack

Medal targów Taropak dla Alima-Pack…
Firma Alima-Pack Systemy Pakowania została wyróżniona Medalem Targów Taropak 2010 za paletyzator Robosac P4.

Paletyzator Robosac P4 operuje w zakresie czterech osi. Jest to najbardziej odpowiedni system dla paletyzacji różnego typu opakowań: worków, kartonów, pojemników cylindrycznych. Wykorzystywany jest często w zakładach, gdzie znajduje się niewiele miejsca dla paletyzacji. Urządzenie to zaprojektowano z myślą o uzyskaniu jak największej wydajności z założeniem wykorzystania jak najmniejszej przestrzeni. Modułowa konstrukcja paletyzatora pozwala na jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb i wymagań inwestora.

System paletyzowania Robosac z chwytakiem układającym worki umożliwia zakładanie części jednego worka (od strony szwu) na wierzch drugiego opakowania, co zapewnia większą stabilność pełnej palety.

Jak dokładnie działa nagrodzony Robosac?

Alima Pack na targach Taropak 2010


Paletyzator pobiera worki znajdujące się na rolkowym przenośniku odbiorczym i zgodnie z zapisanym w pamięci sterownika PLC programem, umieszcza kolejno na palecie. Każdy worek jest odpowiednio obracany i przesuwany do położenia docelowego, tak by całość ładunku była stabilna, a zarys pełnej palety przypominał prostopadłościan. Jest to optymalny ze względu na bezpieczeństwo transportu i składowania kształt.

Cechą rozpoznawczą wszystkich maszyn produkowanych przez firmę TMI, któ®ej partnerem jest Alima-Pack jest możliwość ich rozbudowy o moduły spełniające funkcje zgodne z życzeniem inwestora. Pozwala to na dostosowanie oferty do konkretnych wymagań. Opakowanie może być zatem przed paletyzacją z użyciem Robosaca P4 odpowiednio do niej przygotowane, np. poprzez przejście przez spłaszczacz do worków, który zapewnia kompaktowość jego profilu. Można również zastosować specjalny system rolek transportowych, którego zadaniem jest lepsze rozmieszczenie produktu w worku.

Pełna lista podzespołów peryferyjnych i opcjonalnych jest długa i dobierana do danego projektu, ale wśród najczęściej polecanych można wymienić: automatyczny podajnik palet pustych (z magazynkiem), automatyczny podajnik podkładek kartonowych, lub foliowych, ale również system transportowy, który w sposób samoczynny pobiera pełną paletę z obszaru roboczego maszyny i przemieszcza ją do magazynku wyrobu gotowego. Istnieje oczywiście możliwość doposażenia linii w automatyczną owijarkę folią rozciągliwą, która dzięki wymianie informacji z paletyzatorem, może stanowić w pełni integralną część linii.

Na podanych przykładach widać jak wiele możliwości rozbudowy daje gama podzespołów Robosaca P4. Dzięki temu, inwestor może zdecydować się na zakup urządzenia o budowie możliwie uproszczonej, aby w późniejszym okresie ulepszyć swoją linię paletyzującą.

Czytaj więcej: Maszyny 525 Nagrody 236

Linie ważąco-pakujące dla produktów sypkich
 

Linie ważąco-pakujące dla produktów sypkich, automaty pakujące z rulona folii typu FFS (form, fill, seal), systemy paletyzacji do worków, kartonów, innych opakowań, zaszywarki, zgrzewarki, zaklejarki, detektory metali, owijarki, wagi kontrolne, materiały eksploatacyjne, nici, taśma, części zamienne, serwis, doradztwo

Polska