Medaliści targów Taropak 2016

Medaliści targów Taropak 2016…
Organizatorzy targów Taropak i Logispak wyłonili tegorocznych laureatów Złotego Medalu targów Taropak i Logispak. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy ogłaszani są na kilka tygodni przed rozpoczęciem wystawy, tak aby potencjalni zainteresowani mogli zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami prezentowanymi na targach.

W tym roku nagrodzono 15 produktów:

Automatyczna waga kontrolna Flexus
Sartorius Mechatronics Gmbh, Niemcy
Zgłaszający: Sartorius Intec Poland Sp. z o.o., Kostrzyn Wielkopolski

Firma Sartorius Intec wyznacza nowe standardy dla linii produkujących żywność pakowaną. Flexus to waga kontrolna będąca odpowiedzią na potrzeby branży spożywczej. Dzięki szerokiemu zakresowi konfigurowalnych opcji, urządzenie jest w stanie zadowolić praktycznie każdego użytkownika. Higieniczna budowa wagi Flexus gwarantuje szybkie i bezpieczne czyszczenie, a zastosowany czujnik wagowy - precyzyjne wyniki pomiarów i maksymalną wydajność. Wagę można łatwo zintegrować z istniejącym środowiskiem IT.

Waga kontrolna FlexusBlutrack - geolokalizacja i monitoring temperatury
Blulog Sp. z o.o., Poznań

Blutrack to system informatyczno-techniczny umożliwiający firmom logistycznym i handlowym zarządzać w czasie rzeczywistym procesami logistycznymi z uwzględnieniem jakości procesu logistycznego. System Blutrack obniża koszty logistyki, podnosi jej jakość, zwiększa konkurencyjność, a przede wszystkim pozwala dostraczać odbiorcy produkty z gwarancją zachowania najwyższej staranności procesu. Niezbędnym elementem do prawidłowego działania systemu Blutrack jest zintegrowany z pojemnikiem, paletą lub kontnerem moduł elektroniczny rejestrujący parametry będący jednocześnie jego identyfikatorem. System Blutrack jest przygotowany do zastosowania w E-commerce.

BlutrackFolia z efektem Paper Touch
Südpack Verpackungen GmbH & Co.KG, Niemcy
Zgłaszający: Südpack Polska Sp. z o.o., Katowice

Paper Touch czyli laminat foliowy z efektem dotyku papieru. Prezentujemy dwa opakowania z efektem dotyku papieru,które idealnie odzwierciedlają rynkowe trendy proekologiczne. Producent żywności musi nie tylko sprostać wygórowanym normom wytworzenia produktów,ale zawrzeć w opakowaniu jasny i wielokanałowy przekaz do Klienta. Klient nie tylko doświadcza efektów wizualnych opakowania, ale przede wszystkim dotykiem znajduje potwierdzenie, że spakowany produkt należy do produktów ekologicznych.

Paper TouchiSAT wózek satelitarny do magazynów o dużej głębokości składowania
Cassioli srl., Włochy
Zgłaszający: Cassioli Polska Sp. z o.o., Łódź

iSAT-Cassioli to wózek składujący palety na zwielokrotnionej głębokości, pozwalający na osiągnięcie najwyższej gęstości składowania w magazynie zgodnie z FIFO lub LIFO. Technologia AWDS z niezależnie napędzanymi kołami, Wi-Fi w standardzie, PLC Siemens, niska energochłonność, wyróżniają nas na tle konkurencji. Wózki iSAT mogą być obsługiwane przez wózki widłowe oraz być częścią zautomatyzowanych systemów magazynowych. To efektywne rozwiązanie dla magazynów z dużą ilością palet jednego indeksu.

iSATKanister K 5SOR
Suwary SA, Pabianice

Kanister K 5 SOR o pojemności 5 dm3 oraz masie 230g-270g wykonany w technologii wielowarstwowej barierowej coex, przeznaczony jest do pakowania ciekłych materiałów niebezpiecznych z grupy pakowania II i III o gęstości do 1,4 g/cm3.

Suwary