Mierniki przemysłowe dla branży tworzyw sztucznych i kompozytów

Mierniki przemysłowe dla branży… Podczas krakowskich targów Kompozyt-Expo 2015 firma Polon-Izot zaprezentowała miernik przemysłowy do pomiarów grubości i gramatury materiałów. Urządzenie ma uniwersalny charakter i może być wykorzystywane między innymi w branży kompozytów do bezstykowych, ciągłych pomiarów, co ma istotne znaczenie, bowiem w ten sposób badana próbka nie jest niszczona.

Do pomiaru wykorzystywane jest zjawisko częściowego pochłaniania promieniowania przez badaną próbkę. Wiązka fal elektromagnetycznych po przejściu przez badane medium pada na detektor przetwarzający zmiany promieniowania na sygnał elektryczny. Zmiana grubości, gramatury mierzonego materiału powoduje zmianę prądu detektora, który wysyłany jest do sterownika mikroprocesorowego. Dostarczone informacje wpływają na wzrost wydajności i oszczędność użytych surowców. Mierniki pozwalają sterować zdalnie procesem produkcyjnym, często w warunkach ekstremalnych, np. w wysokiej temperaturze, przy wysokiej wilgotności lub w dużym zapyleniu.

Oprócz materiałów kompozytowych urządzenie może także mierzyć grubość i gramaturę folii, wyrobów z papieru, tworzyw sztucznych, wełny mineralnej i szklanej, wykładzin podłogowych, gum, płyt wiórowych, blach, rur stalowych i plastikowych.

Firma Polon-Izot sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności przedsiębiorstwa POLON Zjednoczone Zakłady Urządzeń Jądrowych, założonego w 1956 roku i funkcjonującego jako Biuro Urządzeń Techniki Jądrowej. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie konstrukcji i produkcji urządzeń pomiarowych, układów sterujących procesami technologicznymi, metrologii (pomiary laboratoryjne, off-on line) oraz aparatury dla potrzeb ochrony środowiska.
Czytaj więcej:

Mierniki grubości i gramatury taśm, folii i innych materiałów przemysłowych, bezstykowe mierniki gęstości i stężenia, stacjonarne monitory promieniowania, pyłomierze przemysłowe

Polska