Mimaki na targach K 2016

Mimaki na targach K 2016 Firma Mimaki zaprezentuje nowe interesujące rozwiązania na targach K 2016, które odbędą się w dniach 19–26 października w Düsseldorfie. Stoisko firmy Mimaki będzie znajdować się w hali 4, boks A36.

Nowe drukarki atramentowe wykorzystujące atramenty utrwalane UV do tworzyw sztucznych

Odwiedzający stoisko firmy Mimaki na targach, jako jedni z pierwszych obejrzą nowe płaskie drukarki UV UJF-3042 MkII i UJF-6042 MkII, oferujące najlepszą w swojej klasie prędkość druku oraz dobrą przyczepność do powierzchni akrylowych i wielu innych materiałów, w tym szkła, metalu oraz żywic. Idealnie nadają się także do produkcji przełączników membranowych lub futerałów na smartfony, które muszą być ściskane lub składane. Dla tego typu systemów dostępny jest duży wybór atramentów umożliwiających drukowanie zarówno na materiałach sztywnych, jak i elastycznych, w tym atramentów o ogromnej odporności na ścieranie, zaprojektowanych pod kątem wytrzymałości, oraz atramentów umożliwiających rozciąganie do 170% bez ryzyka powstania pęknięć. Tekstury można dodawać za pomocą przezroczystego lakieru.

- Jesteśmy przekonani, że odwiedzający nasze stoisko będą pod wrażeniem różnorodności zastosowań oferowanych przez te modele drukarek UV - mówi Mike Horsten, dyrektor Generalny ds. marketingu Mimaki w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. - Wraz z obsługą formatów o rozmiarach do 60 × 42 cm zapewniają one znaczącą lepszą jakość druku. Wszystko dzięki zaprojektowanej na nowo technologii obszaru roboczego, który umożliwia poszerzenie gamy zastosowań oraz drukowanie bezpośrednio na sztywnych materiałach. To rozwiązanie oferuje możliwość opłacalnej produkcji makiet, próbek i krótkich serii dla wszystkich potencjalnych odbiorców – na każdym etapie łańcucha dostaw tworzyw sztucznych - co do tej pory było trudne do osiągnięcia.

Mimaki


Innowacje z zakresu cyfrowego formowania termicznego

Firma Mimaki zaprezentuje także swoją szerokoformatową wielofunkcyjną drukarkę UJF-7151plus, która umożliwia drukowanie na różnych podłożach, w tym m.in. tworzywach sztucznych, metalu, drewnie, skórze i szkle, na materiałach o rozmiarach maks. 28" szer. × 20" dł. i 6" grubości (71,12 cm × 50,80 cm × 15,24 cm).

- Na naszym stoisku dostępne będą dwie tego typu drukarki - mówi Horsten. - Jesteśmy szczególnie podekscytowani okazją do zaprezentowania tej drukarki wraz z naszym przeznaczonym do formowania termicznego atramentem LUS-350. Mimaki LUS-350 to unikatowy, rozciągliwy atrament przeznaczony do szerokiej gamy materiałów formowanych termicznie, szczególnie tych wymagających wyjątkowej twardości i wytrzymałości, np. części samochodowych. Atrament Mimaki LUS-350 jest kompatybilny z drukarkami Mimaki UJF-7151plus, JFX200-2513 i JFX200-2531. Atrament jest dostępny w kolorach CMYK, białym oraz w postaci unikatowego atramentu przezroczystego umożliwiającego także dodanie tekstury. Na stoisku dostępne będzie również urządzenie do formowania próżniowego Formech 508FS, więc odwiedzający będą mogli zobaczyć cały proces.

Mimaki


Przycinanie na miarę

Wykańczanie przedmiotów w ramach krótkich serii niezależnie od tego, czy są to makiety, próbki czy też produkty finalne, może także stanowić wyzwanie ze względu na czasochłonny proces, koszty i ryzyko błędów. Ploter tnący typu flatbed CFL-605RT zostanie zaprezentowany na targach K 2016 w połączeniu z drukarką Mimaki UJF-6042 MkII. To kompaktowe, multifunkcyjne rozwiązanie idealnie nadaje się do cięcia różnego rodzaju nośników o grubości maks. 10 mm, w tym materiałów PET, płyt piankowych lub papieru, korzystając z różnego rodzaju funkcji cięcia. Zestaw zawiera także zaawansowany pakiet oprogramowania do cięcia, które zapewnia łatwość obsługi i ogranicza ryzyko błędu.

- Cieszymy się, że będziemy mieć okazję spotkać się ze specjalistami z każdego obszaru łańcucha dostaw branży tworzyw sztucznych na targach K 2016 - podsumowuje Horsten. - Jesteśmy przekonani, że będą bardzo zainteresowani naszą ofertą. Z przyjemnością porozmawiamy z odwiedzającymi na temat tego, w jaki sposób możemy zaoferować jeszcze bardziej wyspecjalizowane rozwiązania, które poprawią produktywność i zyskowność ich firm.

Mimaki


Czytaj więcej: