Mobilno-stacjonarna prasa firmy Aventek

Mobilno-stacjonarna prasa… Wybór prasy przez firmy działające w branży recyklingu wiąże się z podjęciem decyzji dotyczącej najbardziej odpowiedniego rodzaju urządzenia. Zaletą pras mobilnych jest możliwość ich elastycznego stosowania w zależności od potrzeby, jednak przy podwyższonych odbiorze surowców do utylizacji stają się one nieekonomiczne. Tymczasem wybór pras stacjonarnych oznacza z reguły konieczność przeprowadzenia większych inwestycji.

Urządzeniem, które w założeniu ma rozwiązać ten dylemat, jest mobilno-stacjonarna prasa MobS firmy Aventek Technologies, która została wyróżniona podczas tegorocznego Plastpolu. Jak przekonuje Mariusz Reszka, prezes zarządu spółki, urządzenie to odznacza się jednocześnie elastycznością prasy mobilnej oraz ekonomicznością prasy stacjonarnej.

Mobilno-stacjonarna prasa MobS może być stosowana w różnych aplikacjach, jak np. karton/papier czy odpady z tworzyw sztucznych. Cechą wyróżniającą urządzenie jest brak konieczności montażu na miejscu posadowienia. Zastosowanie prasy MobS umożliwia zastosowanie większych pojemników transportowych (32 m sześc.), pozwala też na lepsze wykorzystane pojemności transportowych. Modułowa budowa powoduje, iż prasa nie jest droższa niż porównywalna prasa mobilna.

Więcej na temat urządzenia opowiada w naszym materiale wideo Mariusz Reszka.


Czytaj więcej:
Prasy 13
Wideo 166
Targi 1168