Modułowy system techniki liniowej firmy Ganter

Modułowy system techniki liniowej…
Fima Ganter wprowadziła na rynek nową grupę produktów nazwaną „modułowym systemem techniki liniowej”. Głównym elementem tego systemu są prowadnice liniowe, które dzięki odpowiednim modułom łączącym, pozwalają tworzyć precyzyjne wielopłaszczyznowe układ regulacji.

Prowadnice liniowe wyróżniają się wysokiej jakości korpusami w postaci anodowanych aluminiowych odlewów ciśnieniowych, a także precyzyjnymi szynami prowadzącymi, które cechuje niski współczynnik tarcia. Ponadto prowadnice charakteryzują też utwardzone powierzchnie toczne o wysokiej trwałości i nośności, precyzyjne wrzeciono prowadzące oraz możliwość blokady w dowolnym położeniu (dźwignia przestawna).

Pozostałe elementy prowadnic wykonane są ze stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych. Standardowe prowadnice wykonywane są w czterech wielkościach zakresu regulacji dla każdej z podstawowych szerokości (30, 50, 80 i 120 mm). Możliwe są również niestandardowe wielkości zakresu regulacji – wykonania specjalne.

Elementy dodatkowego wyposażenia prowadnic liniowych pozwalają na pozycjonowanie z dokładnością do 0,05 mm w przypadku pokrętła skalowanego lub do 0,02 mm przy zastosowaniu wskaźnika położenia. Inne elementy tego systemu - moduły łączące - spajając pojedyncze prowadnice liniowe umożliwiają tworzenie dowolnych ich zestawień.

Dodatkowym elementem jest stolik obrotowy, wprowadzający możliwość szybkiej i precyzyjnej regulacji również w ruchu obrotowym. Może być on stosowany zarówno jako część większego układu regulacji jak i jako niezależny element. Przykładami aplikacji wykorzystującymi modułowy system techniki liniowej mogą być głowice lutownicze i spawalnicze, układy regulacji drukarek etykietujących i kamer, głowice laserów, sensorów, moduły urządzeń laboratoryjnych, pomiarowych itp.

Firma ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001.

ELESA+GANTER to w tej chwili blisko 40 tys. elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak również dbałość o formę.

Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska