Moplen1 RP1669 - nowy polipropylen w ofercie BOPS

Moplen1 RP1669 - nowy polipropylen w ofercie BOPS
Kolejna nowość w portfolio koncernu Basell Orlen Polyolefins. Płocki koncern wprowadza na krajowy rynek innowacyjne gatunki z asortymentu firmy LyondellBasell Industries (LBI). Jest nim m.in. gatunek polipropylenu o nazwie Moplen1 RP1669.

Polipropylen Moplen1 RP1669 przeznaczony jest do zastosowań tekstylnych. Odznacza się lepszym efektem miękkości w dotyku, szczególnie w wyrobach odzieżowych i produktach higienicznych do ochrony osobistej oraz odzieży medycznej. Moplen RP1669 jest innowacyjnym gatunkiem kopolimeru wytwarzanym w oryginalnej technologii Spherizone należącej do LBI, dzięki czemu charakteryzuje się interesującymi właściwościami w zakresie miękkości i drapowania. Warto wiedzieć, że są to szczególnie pożądane cechy w przypadku gatunków tekstylnych przeznaczonych do wyrobów nietkanych.

Ze względu na dobrą płynność (MFR 25) i wąski rozkład masy cząsteczkowej, Moplen RP1669 umożliwia produkcję cienkich włókien o doskonałej zdolności do przędzenia, przy standardowych poziomach produktywności, dla wszystkich stosowanych technologii. Właściwości mechaniczne włókien są porównywalne do tych, otrzymanych przy zastosowaniu standardowych gatunków homopolimerów polipropylenu.

Moplen RP1669 nadaje się również do produkcji miękkich włókien ciągłych. Ze względu na dobre właściwości polipropylen jest rekomendowany do produkcji włókien PP do wytwarzania bielizny osobistej z efektem transpiracyjnym typowym dla polipropylenu, o właściwościach porównywalnych do bawełny. Takie włókna nadają się do produkcji bielizny dla sportowców, na odzież rekreacyjną i roboczą.

Typowe zastosowania Moplen RP1669 to odzież medyczna i laboratoryjna, sterylne prześcieradła, ochraniacze zagłówków w samochodach, obrusy, podpaski higieniczne, wierzchnie powłoki oraz mankiety pieluszek, maski ochronne twarzy, a także bielizna osobista.

Porównanie właściwości wybranych gatunków do zastosowań tekstylnych