Nexeo Solutions i DSM rozwijają współpracę

Nexeo Solutions i DSM rozwijają współpracę
Spółka Nexeo Solutions i koncern Royal DSM zawarły porozumienie o kontynuacji trwającej 17 lat współpracy biznesowej i dalszym jej rozwoju. Firmy planują obecnie ekspansję na rynek szwajcarski i węgierski, na które trafi szeroka oferta produktów DSM, m.in. PA6, PA46, PA4T, PA66, PBT, PET and TPC-ET. Rozszerzenie dystrybucji na te dwa kraje ma nastąpić w styczniu br.

W dalszej kolejności firmy planują skierować ofertę tworzyw DSM na rynek rumuński i bułgarski. Ekspansja na te dwa rynki ma nastąpić także w bieżącym roku.

- Wzmocnienie naszego partnerstwa ułatwi obu stronom realizację strategii wzrostu - powiedział Hector Mas z firmy Nexeo Soutions. - Możliwość sprzedaży w Szwajcarii i na Węgrzech wzmocni nasze usługi w lokalizacjach, gdzie już posiadamy dobrą sieć dystrybucji.

W związku z podjętą ekspansją firma Nexeo Solutions prowadzi obecnie w Europie rekrutację na stanowisko Application Development Engineer, co wynika z większej koncentracji na produktach specjalistycznych. Dzięki wzmocnieniu tej części zespołu Nexeo klienci zyskają lepszy dostęp do zaawansowanych technologicznie produktów.

Royal DSM i Nexeo Solutions (do 2011 roku część firmy Ashland) współpracują od 1998 roku.


Dystrybutor szerokiego asortymentu wysokogatunkowych granulatów tworzyw sztucznych oraz elastomerów termoplastycznych
 

Dystrybutor szerokiego asortymentu wysokogatunkowych granulatów tworzyw sztucznych oraz elastomerów termoplastycznych

Polska, 02-182 Warszawa, Ruchliwa 15
Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®, PPS Xytron

Polska