Nowa fabryka 3M w Polsce

Nowa fabryka 3M w Polsce Firma 3M Industrial rozpoczyna w Polsce budowę swojej kolejnej fabryki. We wrocławskim zakładzie o powierzchni 9,5 tys. mkw. produkowane będą m.in. folie do etykiet oraz taśmy i błony klejowe do laminowania.

Pierwszy etap projektu zostanie zakończony 30 listopada 2007 r. Zgodnie z planem - pierwsza linia produkcyjna ma ruszyć w grudniu 2007 r. Początkowo fabryka będzie produkować folie do etykiet oraz taśmy i błony klejowe do laminowania. Nowa inwestycja przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu będzie kosztowała ok. 21 milionów dolarów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesów, jakie odnoszą nasze inwestycje na terenie Wrocławia. To dla nas bardzo atrakcyjny region - położony blisko kluczowych europejskich rynków zbytu - mówi H.C. Shine, wiceprezes 3M Industrial and Transportation Business.

W związku z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego, 3M Poland zatrudni początkowo ok. 75 osób i stopniowo liczba pracowników będzie wzrastać. Firma poszukuje przede wszystkim wykwalifikowanych inżynierów ze znajomością języka angielskiego.

W nowej fabryce będą produkowane folie 3M do etykiet, które wykorzystywane są w produkcji przemysłowej, np. w motoryzacji (w maszynach i urządzeniach lub elektronice).

Stanowią one materiał na etykiety identyfikacyjne, specyfikacyjne, informacyjne, ostrzegawcze, a także na tzw. plomby gwarancyjne oraz etykiety łatwo usuwalne.

Projekt fabryki 3M we Wrocławiu

Taśmy i błony klejowe do laminowania na roli i w formie arkuszy, to materiał samoprzylepny, który charakteryzuje się łatwością przetwarzania (np. wycinanie kształtek) oraz wysokimi parametrami użytkowania. Stosowane są m.in. do produkcji samoprzylepnych emblematów, liter i elementów dekoracyjnych, płyt czołowych w panelach kontrolnych oraz w klawiaturach membranowych.

Amerykańska firma 3M działa w Polsce od 1991 r. Posiada trzy biura regionalne. Łącznie zatrudnia ponad 500 osób. Rocznie sprzedaje ponad 10 tys. produktów. W ub. roku wartość sprzedaży, łącznie z eksportem, ale bez sprzedaży wewnątrzkoroporacyjnej, wyniosła 368,4 mln zł. W swojej ofercie produktowej posiada m.in. folie okienne i samochodowe.

Czytaj więcej:
Etykiety 155
Folia 385
Taśmy 15