Nowa fabryka COEXPAN-EMSUR w Brazylii

Nowa fabryka COEXPAN-EMSUR…
Spółka Coexpan-Emsur Brasil oficjalnie rozpoczyna produkcję opakowań sztywnych i elastycznych przeznaczonych głównie dla przemysłu spożywczego. Ten krok przybliża Grupo Lantero do, zawartego w strategii „Horizon 2020”, celu zakładającego zdobycie pozycji globalnego gracza na rynku opakowań z tworzyw sztucznych dla branży spożywczej w Europie i Ameryce.

Należący do Grupo Lantero i zajmujący się tworzywami sztucznymi Coexpan specjalizuje się w produkcji sztywnych arkuszy z tworzyw sztucznych i produktów termoformowanych, które produkuje w Brazylii od 1997 roku. Z kolei, Emsur wkracza do Brazylii, gdzie współpracować będzie z firmą Coexpan, zatrudniając łącznie 67 osób we współdzielonym zakładzie produkcyjnym w mieście Jundiaí (w stanie Sao Paulo), które jest największym centrum gospodarczym i przemysłowym Ameryki Łacińskiej.

Nowe obiekt Coexpan-Emsur Brasil liczy 7 tys. metrów kwadratowych i wyposażony jest w najwyższej jakości technologię umożliwiającą produkcję zarówno opakowań sztywnych, jak i elastycznych, w tym wytłaczane folie PS i PP do zastosowań FFS, drukowanie rotograwiurowe na etykietach i wieczkach z zastosowaniem wosku na linii i z możliwością druku na rękawach sleeve.

- W Brazylii mieści się pierwszy obiekt produkcyjny Grupo Lantero, który wytwarza sztywne arkusze z tworzyw sztucznych i produkty elastyczne pod jednym dachem, co zapewnia nam wszelkie korzyści oraz synergię umożliwiającą obsługę klienta na najwyższym poziomie i wspieranie globalnego zasięgu - powiedział Daniel Richena, Dyrektor Generalny Coexpan-Emsur Brasil.

Głównym atutem owego centrum produkcyjnego jest możliwość maksymalizacji synergii handlowych pomiędzy obiema jednostkami biznesowymi dzięki ich doświadczeniu i wiedzy w zakresie opakowań sztywnych i elastycznych. Procesy produkcji zostały poddane specjalnej optymalizacji według metodologii LEAN, aby zapewnić ich maksymalną wydajność.

Nowy zakład zwiększa obecność obu działów tworzyw sztucznych na rynku amerykańskim i umacnia portfolio produktów spółki Coexpan-Emsur BRASIL, co będzie dodatkowo podkreślone wprowadzeniem nowej identyfikacji wizualnej spółki, w ramach której obie dywizje łączą swoje marki i tworzą nowy logotyp, umożliwiający organizacji skuteczną komunikację nowego pozycjonowania na rynku: „Rigid and Flexible Packaging” („Opakowania sztywne i elastyczne”).

Produkty firm Coexpan i Emsur docierają na poziomie lokalnym do 12 krajów, a w ramach globalnej sprzedaży trafiają do ponad 65 krajów na całym świecie. Coexpan obsługuje rynek amerykański za pośrednictwem zakładów w Meksyku, Brazylii i Chile, a Emsur obsługuje amerykańską branżę opakowaniową poprzez fabryki w Chicago, Nowym Jorku i Meksyku, a także w Argentynie.

Coexpan Emsur in Brazil


Źródło: Emsur
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08