Nowa inwestycja - nowy produkt - większe moce produkcyjne w Efekt Plus

Nowa inwestycja - nowy produkt…

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. to przykład firmy, która z myślą o klientach i spełnianiu ich oczekiwań, stale inwestuje w rozwój i wprowadza nowe innowacyjne produkty. Niedawno spółka poinformowała, że do końca 2020 roku planuje montaż i uruchomienie kolejnej linii technologicznej, która będzie zlokalizowana w hali produkcyjnej na terenie Parku Naukowo Technologicznego - Rzeszów - Dworzysko.

Inwestycja ta przeznaczona będzie głównie pod produkcję nowego asortymentu - folii pre-stretch. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza na świecie folia pre-stretch produkowana bezpośrednio na linii produkcyjnej. Dotychczas folie tego rodzaju, były produkowana na przewijarkach, gdzie standardowa folia stretch poddawana była rozciąganiu aż do momentu uzyskania odpowiedniego rozciągu i grubości.

Innowacyjna linia produkcyjna, stosowanie wysokiej jakości surowców, przeszkolona kadra pracowników, szczegółowe testy laboratoryjne – będą gwarancją osiągnięcia wysokich parametrów jakościowo-wytrzymałościowych folii pre-stretch produkowanych przez firmę Efekt Plus. Produkt ten będzie dostępny pod nazwą – Eco Performance Pre-Stretch.

Nowy produkt firmy Efekt Plus to kolejny ruch w kierunku Eco.  Eco Performance Pre-Stretch w porównaniu do standardowej folii stretch, pozwoli zredukować zużycie folii podczas owijania towaru o około 30%. W ten sposób firmy mogą ograniczyć ilość zużytej folii i jednocześnie oszczędzić na kosztach zabezpieczania towaru. Dodatkowo folie będzie można w 100% poddać recyklingowi. Folia  Eco Performance Pre-Stretch produkowana będzie w wersji standard, a także z zakładkami (overlap).

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. to jeden z czołowych producentów folii stretch w Europie. Uruchomienie kolejnej linii technologicznej sprawi, że moce wytwórcze spółki osiągną pułap 150 tys. ton folii rocznie. Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. planuje do końca roku 2020 zainwestować ok. 80 mln złotych, a także stworzyć nowe miejsca pracy. Poprzez takie działania spółka potwierdza, że stale się rozwija i poszerza asortyment o nowe i innowacyjne produkty w branży opakowaniowej. Do tej pory firma Efekt Plus wprowadziła na rynek opakowaniowy takie marki jak: M50, Seven, E7, High Slip, Efekt Strech Plus oraz AgroWrap.

20200831-112402


Czytaj więcej:
Folia 362
Nowości 286