Nowa linia do wytłaczania firmy Amut

Nowa linia do wytłaczania… Firma Amut zaprasza na demonstrację swojej nowej linii do wytłaczania folii i arkuszy PET. Polskim przedstawicielem włoskiego przedsiębiorstwa jest spółka Top Technik.

Pokaz działania linii wytłaczarskiej odbędzie się w Nowarze, czyli mieście położonym ok. 40 km od Mediolanu. Zaplanowano go na najbliższy czwartek 23 czerwca. Linia dostępna będzie jednak przez jakiś czas po pokazie, wiec zaproszenie jest aktualne nawet do połowy lipca.

Pokazywana linia dobrze nadaje się do produkcji arkuszy PET z płatków pochodzących z linii do mycia i recyklingu butelek, bez zainstalowanych systemów do suszenia i krystalizacji. Jest to możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu nowego systemu odgazowania na głównej wytłaczarce i jego wysokiej efektywności.

Surowcem dostarczanym do instalacji będą płatki PET pochodzące z recyklingu butelek. Produktem końcowym zaś trzywarstwowa folia PET do termo formowania typu A-B-A. Wydajność instalacji to 1200 kg na godzinę, szerokość użyteczna 1000 mm. W skład linii wchodzi wytłaczarka dwuślimakowa współbieżna dla warstwy B oraz wytłaczarka jednoślimakowa dla warstwy A.

Poza tym skład linii obejmuje grawimetryczny system załadunku na wytłaczarkach, ośmiodrożny zmieniacz sita typu „back flush”, pompę zębatą do stałego zasilania głowicy szczelinowej, głowicę szczelinową o szerokości nominalnej 1200 mm oraz poziomy kalander wyposażony jest w walce o średnicy 700 mm z wewnętrzną komorą nadającą się do wysokiej wymiany termicznej. Dzięki niezależnej stacji nawijania folii z dwoma wałkami wyprodukowana folia nawijana jest na szpule o średnicy 1200 mm.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem w prezentacji działania linii należy kontaktować się z Wacławem Szelągiem z firmy Top Technik, przedstawiciela Amut w Polsce. Telefon do firmy Top Technik to: 32 335 40 02, mail: biuro@toptechnik.pl.

Czytaj więcej:
Maszyny 548

Maszyny do PTS: linie do wytłaczania rur
 

Maszyny do PTS: linie do wytłaczania rur, profili, folii i płyt, recyklingu, termoformierki, linie do dekoracji tworzyw, chillery i termoregulatory.

Polska