Nowa odmiana LLDPE do rotomouldingu

Nowa odmiana LLDPE do rotomouldingu
Innowacyjna odmiana liniowego polietylenu niskiej gęstości firmy przeznaczonego do formowania rotacyjnego firmy LyondellBasell dostępna jest w formie granulatu (Petrothene) i proszku (Microthene)

Nowe tworzywo charakteryzuje się między innymi krótszym niż do tej pory czasem utwardzania, uzyskiwaną gładszą powierzchnią zewnętrzną produktów oraz poprawą w zakresie barwienia. Zwiększenie szybkości utwardzania minimalizuje czas potrzebny do wyeliminowania pęcherzyków, a tym samym - skraca czas cyklu. Gładsza powierzchnia zewnętrzna produktów poprawia wrażenia estetyczne oraz ułatwia utrzymanie produktów w czystości. Ponadto, skrócenie czasu podgrzewania w piecu wpływa korzystnie na kolor produktów. Co istotne, użycie nowego tworzywa nie wiąże się z koniecznością wprowadzania zmian do urządzeń.

- Klienci widzą znaczącą różnicę w gładkości i barwie produktów - mówi Jim Guilfoyle z firmy LyondellBasell. - Co jeszcze ważniejsze, nowa rodzina tworzyw daje przetwórcom to, czego naprawdę potrzebują - niższe koszty i większą wydajność.

Typowe zastosowania tworzywa to między innymi pojazdy rekreacyjne (np. kajaki), wyposażenie placów zabaw czy różnego rodzaju zbiorniki.