Nowa tektura opakowaniowa firmy Stora Enso

Nowa tektura opakowaniowa…
Koncern Stora Enso wprowadza na rynek nową, innowacyjną tekturę litą, która zwiększa wydajność materiałową i redukuje całkowitą wagę opakowania.

Nowość działającego także w Polsce koncernu Stora Enso to odpowiedź na coraz powszechniejsze dążenie do tego by produkować opakowania przyjazne dla środowiska. Tektura Trayforma Performance ma na celu obniżenie wagi opakowania , a co za tym idzie samych kosztów wytwórczych.

Trayforma Performance oferuje lepsze parametry w zakresie zadrukowywania, formowania i przetwarzania w maszynach do dalszej obróbki opakowań niż ma to miejsce w przypadku materiałów dotychczas oferowanych przez Stora Enso. W dodatku jak twierdzą przedstawiciele przedsiębiorstwa zastosowana w tym przypadku redukcja gramatury wcale nie musi oznaczać strat jakościowych

Wpisz tytuł dla obrazu

W porównaniu z innymi surowcami używanymi do produkcji opakowań, które można podgrzewać wraz ze znajdującą się w nich żywnością, tektura Trayforma Performance zapewnia również niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dzieje się tak ponieważ do stworzenia tektury wykorzystano specjalny odnawialny surowiec oparty na włóknach. Poza tym produkcja tektury odbywa się w zakładach korzystających ze źródeł bioenergii.

Nowe tektury Stora Enso przeznaczone są przede wszystkim na potrzeby rynku prasowanych i zginanych opakowań wykorzystywanych przy pakowaniu mrożonek, a także schłodzonej i świeżej żywności. W wyniku ich użycia opakowania produkowane są z wyższą prędkością, oferują większą stabilność i są bardziej odporne na złamania. Dzięki specjalnemu uszlachetnieniu, opakowania wykonane z tektury Trayforma można bez problemu podgrzewać w kuchence mikrofalowej bądź zwykłym piecyku.

Stora Enso działa w całej Europie. Polski oddział koncernu należy do liderów w branży celulozowo-papierniczej i opakowaniowej w naszym kraju. Produkuje celulozę, papiery przemysłowe, tekturę i opakowania tekturowe, opakowania z tektury laminowanej oraz worki papierowe. Produkowane w Stora Enso Poland papiery w większości służą do dalszego przetwórstwa. Jeśli chodzi natomiast o tekturę i pudła, to spółka wytwarza tekturę falistą dwu i trzywarstwową o rodzajach fali: C, B, E oraz tekturę pięciowarstwową szarą lub jednostronnie bieloną. Produkuje też pudła klapowe, pudła fasonowe, pudła typu display, pudła i tacki z dnem klejonym wielopunktowo i składanym automatycznie, opakowania high-graphics z nadrukami do sześciu kolorów, opakowania kaszerowane z nadrukiem offsetowym oraz opakowania z taśmą.

Czytaj więcej: Opakowania 1333 Papier 43

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska