Nowa wtryskarka KraussMaffei

Nowa wtryskarka KraussMaffei
KraussMaffei czołowy światowy producent wtryskarek wprowadza nową serię elektrycznych maszyn. Zostanie ona zaprezentowana podczas zbliżających się targów Fakuma w niemieckim Friedrichshafen.

Nowe wtryskarki z serii AX promowane są jako maszyny energooszczędne. Mają więc wychodzić naprzeciwko jednemu z głównych aktualnych trendów , panujących nie tylko w przetwórstwie tworzyw sztucznych, ale i całym przemyśle.

To co ma je wyróżniać w największym stopniu to właśnie nawet do 75 proc. mniejszy pobór energii i 25 proc. mniejszy ślad węglowy niż ma to miejsce w przypadku innych maszyn hydraulicznych. Ślad węglowy to ilość gazów cieplarnianych wyprodukowanych bezpośrednio i pośrednio w wyniku m.in. przemysłowej działalności człowieka, zwykle wyrażana w tonach lub kilogramach dwutlenku węgla (CO2).

Nowe wtryskarki KraussMaffei mają się przyczynić do ograniczenia kosztów wytwórczych przy wykonywaniu standardowych aplikacji przez użytkujących je producentów.

Nowa wtryskarka AX firmy KraussMaffei


Na serię AX składać się będą docelowo maszyny o sile zamknięcia 50 - 350 ton. Na początek jednak, od trzeciego kwartału tego roku, w ofercie niemieckiego producenta będą jednak wyłącznie trzy modele wtryskarek. Mowa tu o tych o sile zamknięcia 80, 100 i 180 ton.

Pokazane za kilkanaście dni na Fakumie urządzenia zostały stworzona w ramach współpracy KraussMaffei z japońską firmą Toshiba Machine. Mają być więc skutecznym połączeniem znanych elektro - mechanicznych komponentów Toshiby i najwyższego osiągalnego poziomu produktu oferowanego przez Niemców, z napędem i całym ich inżynieryjnym know how.

Seria Ax jest wyposażona w smarowany centralnie, bezobsługowy, pięciopunktowy kolanowy układ zamykania formy. Ruch płyty ruchomej odbywa się na precyzyjnych prowadnicach z łożyskami kulkowymi o tarciu o 80 proc. mniejszym niż w rozwiązaniach, gdzie płyta suwa się po podporze. Wysokiej precyzji prowadnice płyt gwarantują bardzo dużą równoległość płyt pomagając przedłużyć czas życia formy. Chłodzone wodą przetworniki są natomiast zdolne do regeneracji, a także zbierają energię hamowania i kontrolują serwonapędy z wysoką efektywnością.

Nową wersję cechuje szaro-biały kolor maszyn, a także ich drzwi ochronnych. Białe logo zostanie umieszczone pionowo na niebieskim tle wraz z informacją o typie maszyny i technologii wykonania. Choć zmiany wejdą za kilka dni, to jednak wciąż dostępne będą maszyny z wcześniejszym wzorem. Wybranie modelu ze starym wzorem, nie będzie pociągało za sobą dodatkowych kosztów.

W Polsce przedstawicielem koncernu KraussMaffei jest wrocławskie przedsiębiorstwo Dopak.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448 Nowości 239

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże