Nowa zgrzewarka i głowica dwuigłowa Fischbein

Nowa zgrzewarka i głowica…
W ofercie firmy Fischbein dostarczającej rozwiązania w zakresie zamykania worków pojawiły się dwa urządzenia, które mogą zainteresować krajową branżę opakowaniową.

Pierwsze z nich to zgrzewarka Saxon SB 1000+, która wyposażona jest w rozbudowany system sterowania z możliwością weryfikacji procesu zgrzewania oraz sprawdzenia i zapisu wszelkich parametrów pracy i ustawień maszyny. Przeznaczona jest dla m.in. sektora medycznego, farmaceutycznego, spożywczego i chemiczne - a zatem wszędzie tam, gdzie wymagany jest skalibrowany i weryfikowalny zgrzew worka, a priorytetem produkcji jest jakość produktu, pewność zamknięcia i możliwość identyfikowalności procesu. System sterowania jest niedostępny dla nieautoryzowanego personelu i zabezpieczony hasłami. Wszystkie dane procesu pakowania są zapisywane na dysku i z łatwością mogą zostać transferowane do komputera, gdzie mogą zostać poddane analizie. W przypadku, gdy jakiekolwiek parametry urządzenia znajdą się poza ustawionymi wartościami, zgrzewarka zatrzymuje się, a sygnał dźwiękowy oraz alarm na wyświetlaczu sygnalizują błąd. Sama zgrzewarka pracuje w przepływie, tak jak wszystkie zgrzewarki serii Saxon i jest wzbogaconą o dodatkowe funkcje wersją znanej zgrzewarki Saxon SB1000.

Zgrzewarka Saxon SB 1000+


Drugie z proponowanych rozwiązań to dwuigłowa głowica szyjąca Twin Needle Sewing Head, przeznaczona do zamykania różnych typów worków (np. papier, WPP, powlekany WPP). Głowica zamyka worek przez szycie dwóch równoległych linii. Szwy między dwiema liniami szycia są przesunięte w celu ograniczenia lub wyeliminowania przedostawania się produktu poprzez szew. Ten typ zaszycia zwiększa bezpieczeństwo zamknięcia i lepiej chroni przed kradzieżą lub zniszczeniem szwu. Tą funkcją mogą być zainteresowane przede wszystkim producenci mąki, słodu, cukru, ryżu, nawozów i innych produktów, które mogą przedostawać się przez szew.

Dwuigłowa głowica szyjąca Twin Needle Sewing Head


Firma Fischbein została założona w 1910 roku w Minneapolis. Obecnie firma jest światowym potentatem na rynku zamknięć worków, a jej produkty sprzedawane są w 190 krajach. Europejska siedziba firmy znajduje się w Brukseli. W Polsce wyłącznym partnerem i dystrybutorem marki Fischbein jest firma Alima Pack z Środy Wielkopolskiej.


Linie ważąco-pakujące dla produktów sypkich
 

Linie ważąco-pakujące dla produktów sypkich, automaty pakujące z rulona folii typu FFS (form, fill, seal), systemy paletyzacji do worków, kartonów, innych opakowań, zaszywarki, zgrzewarki, zaklejarki, detektory metali, owijarki, wagi kontrolne, materiały eksploatacyjne, nici, taśma, części zamienne, serwis, doradztwo

Polska