Nowe Centrum Szkoleniowe Arburg - więcej przestrzeni, więcej cyfryzacji

Nowe Centrum Szkoleniowe Arburg…

W piątek, 6 marca 2020 r., w siedzibie firmy Arburg w Lossburgu odbyło się otwarcie nowego Centrum Szkoleniowego Arburg. Na uroczystości obecnych było 170 gości, wśród nich burmistrz Lossburga oraz przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w inwestycję.

Dzięki nowemu budynkowi o powierzchni 13 700 m2 klienci będą mogli w przyszłości korzystać z najnowszych cyfrowych technologii szkoleniowych i wyposażenia maszyn.

- Arburg jest znany z wysokiej jakości usług i ukierunkowania na klientów. Stale myślimy o przyszłości i wciąż wyznaczamy nowe standardy. Niezależnie od tego, czy opracowujemy produkty i procesy, czy też pracujemy nad projektami budowlanymi, tworzymy połączenie wyjątkowych funkcji i estetyki i łączymy zaawansowane technologicznie, innowacyjne pomysły ze zrównoważonym rozwojem i ostrożnym podejściem do zasobów - powiedział Michael Hehl, który jako partner zarządzający Arburg jest odpowiedzialny za rozwój zakładów.

- Fakt, że zainwestowaliśmy miliony euro w nowe Centrum Szkoleniowe, świadczy o tym jak ważni są dla nas nasi klienci i pracownicy - dodał Hehl.

Nowe centrum szkoleniowe o powierzchni użytkowej 13 700 m2 posiada dużą halę maszynową z miejscem na 15 wtryskarek Allrounder i oferuje praktyczne szkolenia z zakresu technologii firmy Arburg. Równie istotne dla koncernu są szkolenia teoretyczne, czego dowodem jest powstanie 11 sal wykładowych, które są wyposażone w nowoczesne tablice SmartBoard. Dodatkowo, każdy uczestnik przyszłych kursów będzie mógł pracować na własnym komputerze dotykowym z symulacją sterowania wtryskarką. Komputery są połączone ze sobą w sieć. Jednak cyfryzacja idzie o krok dalej. Z inteligentnej tablicy w sali szkoleniowej dane mogą być przenoszone na mniejszą tablicę przy odpowiedniej maszynie. Umożliwia to współpracę w czasie rzeczywistym, niezależnie od lokalizacji i urządzenia.

Centrum Szkoleniowe powstało w ciągu trzech lat. Po zakończeniu prac przygotowawczych w marcu 2017 r., w lipcu 2017 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, a pierwsze szkolenia mają się odbyć już w maju 2020 roku. Poza pomieszczeniami szkoleniowymi, na terenie obiektu znajdują się także pomieszczenia biurowe i administracyjne ze 160 stanowiskami pracy. Oprócz tego, na powierzchni 750 metrów kwadratowych znajduje się również Centrum Zdrowia Arburg - obiekt, który pomaga pracownikom korzystać z bezpłatnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej przestrzeni

Dzięki nowemu budynkowi o powierzchni 13 700 m2, całkowita powierzchnia użytkowa w siedzibie głównej Arburga wzrosła o prawie 5% do około 180 000 m². Centrum szkoleniowe jest architektonicznie podobne do centrum obsługi klienta oddanego do użytku w 2009 roku. Również tutaj obowiązuje filozofia łączenia najnowocześniejszej technologii budowlanej z ochroną środowiska i zasobów naturalnych.

Doskonałym, widocznym tego przykładem jest fasada "Structural Glazing" o powierzchni 7 200 m2 z częściowo wygiętymi, energooszczędnymi potrójnymi szybami. Innymi ważnymi elementami są sprawdzona koncepcja klimatyzacji budynków z zastosowaniem niskich temperatur i pełnej klimatyzacji, a także wykorzystanie wody deszczowej oraz ciepła odprowadzanego z produkcji. - Włączenie do budynku wielu różnych funkcji skutkuje zazwyczaj bardzo złożonymi planami i konstrukcjami - mówi architekt Siegfried Schmelzle z firmy Schmelzle+Partner, dodając że takie podejście jest dość typowe dla budynków Arburg. 

Centrum Szkoleniowe jest również doskonałym przykładem rozsądnego wykorzystania zasobów i energii. Dwuszybowa fasada odpowiada najnowszym specyfikacjom określonym w niemieckim rozporządzeniu w sprawie oszczędzania energii (EnEV), a budynek doskonale wykorzystuje sprawdzoną koncepcję klimatyzacji budynków firmy Arburg, która wykorzystuje niskie temperatury i stanowi kompletne rozwiązanie klimatyzacyjne. Podobnie jak w przypadku wszystkich budynków firmy, Centrum Szkoleniowe gromadzi wodę deszczową i wykorzystuje ją do urządzeń sanitarnych i podlewania terenów zewnętrznych. Ciepło odpadowe z produkcji jest również wykorzystywane do ogrzewania dziedzińców wewnętrznych.- Pierwsze zlecenie otrzymaliśmy w 1998 roku, kiedy firma dysponowała około 95 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Po ukończeniu obecnie budowanej hali montażowej powierzchnia ta wzrośnie do ponad 200 000 metrów kwadratowych, co oznacza, że w ciągu dwóch dziesięcioleci Arburg podwoił tę powierzchnię - dodał Schmelzle.

arburg-schulungscenter
Estetyczny wygląd, funkcjonalność i ochrona zasobów: Arburg Training Center w Lossburgu to wyróżniający się budynek na kilku frontach.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum