Nowe centrum techniczne Herrmann Ultraschall

Nowe centrum techniczne Herrmann…
Krótka droga dojazdu w Polsce pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy: niemiecki producent maszyn Herrmann Ultraschall otwiera w Katowicach pod koniec listopada 2013, nowoczesne laboratorium techniczne dla aplikacji, które można zgrzewać ultradźwiękiem. Wyposażone w maszyny nowej generacji HiQ może być teraz odwiedzane przez klientów chcących przeanalizować swoje aplikacje, odbyć szkolenie z podstaw zgrzewania czy skorzystać z serwisu. Pierwsze próby wykonalności i testy materiałów również są możliwe, podobnie jak szczegółowe testy zgrzewania z próbami rozrywania i badanie szczelności.

Zgrzewanie termoplastycznych tworzyw sztucznych z zastosowaniem technologii ultradźwiękowych jest szybkim i niezawodnym sposobem łączenia materiałów, możliwe do wykorzystania dla wielu zastosowań w branży samochodowej, elektrycznej i dóbr konsumpcyjnych. Uzyskanie dobrych rezultatów w zakresie wytrzymałości, szczelności i estetycznego wyglądu jest możliwe wtedy, gdy podzespoły z tworzywa sztucznego są od początkowej fazy ich opracowania zaprojektowane w sposób pozwalający na ich zgrzewanie za pomocą ultradźwięków. Nowe laboratorium Herrmann Ultraschall może okazać tu znaczną pomoc, zarówno w fazie początkowego projektowania nowych detali, przeznaczonych do zgrzewania, jak również podczas optymalizacji procesu w przypadku istniejących już zastosowań.

- O sile Herrmann Ultraschall decyduje współpraca w zakresie rozwoju projektu od jego początków - mówi kierujący laboratorium Marcin Tomczyk. - Posiadamy 50-letnie doświadczenie i opracowujemy ponad 1500 projektów rocznie. W Katowicach będę mógł reagować na potrzeby polskich klientów jeszcze szybciej, w sposób bardziej zorientowany na osiągnięcie celu. I to mnie cieszy.
Reportaże

Forum

Oskaeg

Zapady na płaskiej powierzchni, prosty detal. 2019-06-17

Mp270978

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-06-02

Mirek86

Opłacalność przewijania folii stretch 2019-05-31

Iebm

Porządkowanie przewodów do medium chłodzącego 2019-05-23

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17